Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pomazánka ze surimi ( krabích ) tyčinek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomazánka ze surimi ( krabích ) tyčinek

    Nějakou podobnou pomazánku jsem už tady viděla, ale přidám i svoji trochu do mlýna

    Pomazánka pro více jedlíků - ideální pro návštěvy

    2 velké balení surimi tyčinek
    1 cibule
    Tatarka dle chuti - 400ml - víc či míň

    Tyčinky necháme rozmrazit, rozmačkáme nejlépe vidličkou, smícháme s tatarkou a velice nadrobno pokrájenou cibulí. Necháme odležet.

    Pomazánku mažeme na jednohubky či veku a je možno dozdobit jako klasický chlebíček - salám, vajíčko apod. Či je ozdobit jen zeleninkou. Nebo je možnost k tomu jen tak přikusovat pečivo a jíst to jako salát. je hodně univerzální.

    Tyčinky se dají rozsekat i v mixéru, ale já si s tím ráda hraju a ta vidlička udělá lepší konzistenci - sekáček to úplně rozseká. Ale pokud člověk spěchá, tak sekáček či mixér pomůže

  • #2
    Markét, tato pomazánka je moc dobrá. Já dávám pórek, je pro mě v této pomazánce jemnější.
    Jinak mám ráda skoro všechny pomazánky.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Těch variant je spousta - někdo přidává citronovou šťávu, jiný zase mrkev, někdo dává jogurt místo tatarky či majonézy...

      Já jsem hodně pomazánková - jak se u nás říká - mohla bych se pomazánkami užrat

      Zrovna včera jsem ji dělala, dneska čekám návštěvu. Původně jsem chtěla udělat česnekovou, ale návštěva česnek nemusí - holt neví, co je dobré

      Comment


      • #4
        Dělám tu samou, akorát dávám majonézu
        A já teda sekám v sekáčku, ale nechám to tam jen párkrát "obrátit", aby se to nerozsekalo úplně najemňoučko.
        Gábina

        Comment


        • #5
          Gabi, recept, který mám od kamarádky, byl taky původně s majonézou a citronovou šťávou, já ale majonézu moc nemusím, chuťově mi tam víc chutná ta tatarka. Každý to má rád jinak. A na citronovou šťávu mám "alergii" kvůli babi - všude, kde se měla dát citronová šťáva, tak ji tam babi dávala málem po litrech Nepřejte si zažít její smažené filety - to byl samý citrón Pokud nemusím, nikde ji nedávám Kromě sladkých receptů
          A k tomu sekáčku - nejsou tam pak moc velké kusy? Asi je třeba je předtím trochu nalámat že?

          Comment

          Pracuji...
          X