Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Nakládaný balkánský sýr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Nakládaný balkánský sýr

    Nakládaný balkánský sýr
    Ingredience:
    200 g balkánského sýra, 150 g olivového oleje, 1 chilli paprička, 1 lžička saturejky, 1/4 lžičky oregana (dobromysli), 2 lžíce jablečného octa, 1/2 lžičky soli
    Postup:
    Sýr nakrájíme na kostičky asi 1 cm velké a dáme je do sklenice. Ve 100 ml vody svaříme koření s octem a solí, přidáme olej, promícháme a dáme trochu zchladit. Vlažnou směsí zalijeme sýr ve sklenici a vše necháme vychladnout. Pak sklenici zavřeme a dáme asi na dva dny do chladničky odležet.



    Nakládaný Balkánský sýr olivový
    Ingredience:
    200 g balkánského sýru,nakrájeného na kostičky
    1 červená paprika nakrájená na proužky
    2 cibule nakrájené na kolečka ( můžeme použít také červenou)
    1 malá sklenička nakládaných paprik (kozí rohy)
    1 malá sklenička oliv
    tymián,provensálské koření
    mletý pepř
    utřený česnek (podle chuti)
    sůl
    trochu octa
    olej

    Příprava:
    Nakrájenou cibuli,papriku a kozí rohy dáme do misky.Trochu osolíme a zakapeme octem.Přidáme olivy,tymián,provensálské koření,trochu mletého pepře,třený česnek a přilijeme olej.Jako poslední přidáme nakrájený sýr,lehce zamícháme.
    Dáme do sklenice s uzávěrem,kterou uložíme do lednice a občas obrátíme.
    Za dva až tři dny můžeme konzumovat.



    Z emailu.
    anina s.

  • #2
    Ahoj Jani, bezva rubrika, takovéhle dobrůtky se synem můžeme. Dělám různé sýry s různýma obměnama.
    HankaP

    Comment


    • #3
      Ahoj HaniP., to jsem ráda, já mám na emailu tolik receptů, že se to nedá stíhat ani číst, ale ty nakládané jsem všechny aspoň překopírovala.
      Taky se chystám na něco, už jsem zkoušela dle Ivanky, jinak když mám chuť a nechce se mi čekat, jednou za čas si koupím v obchodě.
      Hezký den.
      anina s.

      Comment


      • #4
        JaniS.já už slintám ,jestli máš dost receptů na -mailu tak mi můžeš taky poslat.Já miluji kavak - není to něco podobného?

        Comment


        • #5
          Kavak



          Ingredience:
          100 g balkánského sýra,
          olivový olej,
          rozmarýn,
          směs pepřů,
          chilli papričky

          Příprava:
          Balkánský sýr (můžeme použít i sýr feta) nakrájíme na kostky, které vložíme do skleněné nádoby. Prosypeme natrhaným čerstvým rozmarýnem, opepříme a přidáme nakrájené chilli papričky (můžeme nakrájet i červenou papriku a cibuli). Zalijeme olejem a dáme asi na týden do lednice odležet.
          Podáváme na listu hlávkového salátu.
          Autorem receptu je Leny


          Leni, tento recept jsem našla na netu.
          anina s.

          Comment

          Pracuji...
          X