Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Šišky s mákem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Šišky s mákem

    500g hrubé mouky
    1kg uvařených brambor
    1 vejce
    sůl dle chuti
    umletý mák
    máslo
    cukr moučka


    Vychladlé brambory oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle.Přidáme vejce,sůl a mouku.Zpracujeme tuhé těsto.Z těsta vyválíme 4 větší šišky,ty nakrájíme na malé šišky.
    Šišky v kládáme do vroucí osolené vody a vaříme dokud nevyplavou .To je asi 1 min.Šišky dáváme na talíře a posypeme mákem,moučkovým cukrem a polejváme rozpuštěným máslem.

  • #2
    Re: Šišky s mákem

    Mirčo, také děláme a sypání někdy dáváme mleté ořechy s cukrem a omastit nebo osmaženou strouhánku, ale i mák. Zdravím

    Comment


    • #3
      Re: Šišky s mákem

      Chci se jen zeptat na dobu vaření:není 1minuta málo?Myslím na šišky 1 x4- 4,5cm.A jak dlouho bych měla vařit plněné malé pirožky velikosti:3x5cm,dělají se takovým tím plastovým tvořítkem.Za odpověď děkuji.Zkoušela jsem podle receptu z kuchařky.Byla tam uvedena doba vaření šišek 8min-to se mi zdálo moc,vařila jsem asi 5-6min,jsou bezva,ale minilinko oslizlé,tak jsem usoudila,že budou stačit 4min.Ze zbytku jsem zkusila ty pirožky,vařila jsem je asi dlouho:4min a napůl se při cezení rozpadly,tak ty by se mohly vařit třeba jen 2minuty?říká se ,že jsou uvařené když vyplavou,ale šišky vyplavaly po minutě-tak jak máte v receptu.Bude těsto provařené za tak krátko? Radka Recept mám takový:35dkg uvař.brambor,1 vejce,10dkg hrubé mouky,5dkg dětské krupičky,sůl
      Radka

      Comment


      • #4
        Re: Šišky s mákem

        Zdravím.Jesterko já je vařila 1 minutu a byli uvařený,ale pokud se ti to zdá málo,tak si vyndej jeden a rozkroj ho.Uvidíš sama,Pirožky nevím,nemám snimi skušenost.
        Ika: to může být dobrý,děkuju za tip,určitě vyskouším.
        mějte se

        Comment

        Pracuji...
        X