Oznámení

Collapse
No announcement yet.

AnnaA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • AnnaA

    BEZÉ ROLÁDA
    PRAKTICKÉ INFORMACE:
    POKUD CHCI TUTO ROLÁDU PÉCI K NĚJAKÉ PŘÍLEŽITOSTI ,SCHOVÁVÁM SI PŘEDEM VŽDY PŘI VAŘENÍ PO 1 BÍLKU ,ABYCH NEMUSELA ZDĚLÁVAT ŽLOUTKY A DÁM JE DO HRNEČKU DO LEDNICE A PŘIKRYJU S VÍČKEM ,KTERÝ MÁ MALÝ OTVOR, ABY TO DÝCHALO.
    PL=polévková lžíce, ČJ= čajová lžička, 1 bílek z 1 středně velkého vajíčka=4 dkg
    Na 1 roládu jsou potřeba 2 šlehačky 250 ml
    POTŘEBUJEME:
    10 dkg písk.cukru = 4 velké vrchovaté PL
    7 bílků
    6 dkg hl.mouky = 2 velké vrchovaté PL
    6 dkg ml.ořechů = 2 velké vrchovaté PL
    POSTUP:
    Ušleháme bílky,až jsou tuhé a nevypadnou nám z misky,přidáme cukr a opět ušleháme do tuha.
    Potom si smícháme mouku s oříškama a měchačkou jen ručně lehce vmícháme do bílků, aby se
    nám vše dobře spojilo. Na vysoký plech si dáme pergamen.papír a těsto pěkně stejnoměrně
    rozetřeme.Pečeme ve vyhřáté troubě na horký vzduch 5-10 min. při 180°C.Upečenou roládu tak jak ji vyndáme z trouby,dáme do studena vychladit. Až je studená,tak jí otočíme a opatrně z ní sundáme papír,abychom ho neroztrhli a roládu na něj znovu položíme,naplníme šlehačkou a s papírem pěkně lehce srolujeme.Tak jak jsme ji srolovali dáme do studena vychladnout a až potom si roládu dáme na podnos.Bude ztuhlá a pěkně se nám podaří jí přendat.
    Připravíme si náplň.Do Bezé rolády je nejlepší náplň bílá ,nebo pařížská šlehačka.
    BÍLÁ ŠLEHAČKA:
    (Na 1 roládu jsou potřeba 2 šlehačky 250 ml. )Ušleháme je se ztužovačem
    a pokud ji chceme trochu sladší,tak ještě před šleháním přidáme
    do šlehačky1ČL moučk.cukru. (Do1 šlehačky-1 ztužovač.)
    PAŘÍŽSKÁ ŠLEHAČKA 1
    1 šlehačku 31-33 % svaříme s 10 dkg hořké čokolády a dáme vychladit.Šlehačku s čokoládou
    si můžeme uvařit ráno a večer ušlehat a namazat roládu.Do pařížské šlehačky ,není potřeba ztužovač,ani cukr.
    PAŘÍŽSKÁ ŠLEHAČKA 2
    NEMÁME-LI ČOKOLÁDU,NEVADÍ,NA 1 ŠLEHAČKU 250 ml SI PŘIPRAVÍME 2 dkg PROSÁTÉHO KAKAA=1PL A 2 dkg CUKRU KRUPICE=1 VRCHOVATÁ PL.ŠLEHAČKU DÁME VAŘIT A KAKAO
    SMÍCHÁME S CUKREM A PŘIDÁME DO TEPLÉ ŠLEHAČKY A PŘIVEDEME K VARU. AŽ SE VAŘÍ,POVAŘÍME JEN KRÁTCE,STAČÍ 1 MINUTU A VYPNEME.POZOR PŘI VAŘENÍ NA TO, ABY SE NÁM NEVYTVOŘILI HRUDKY Z ČOKOLÁDY NEBO Z KAKAA,TAK MUSÍME POŘÁDNĚ MÍCHAT,ABY SE VŠE DOBŘE SPOJILO.TUTO ŠLEHAČKU SI UVAŘÍME DEN PŘEDEM A ŠLEHÁME AŽ DRUHÝ DEN.
    JEDNOU JSEM JI UŠLEHALA TEN DEN A ZKAZILA JSEM JI , TAK UŽ JSEM TO VÍCE NERYSKOVALA A RADĚJI SI JI UVAŘÍM DEN PŘEDEM.DĚVČATA NEBOJTE SE TOHO,ŽE BY TO BYLO SLOŽITÉ, TO FAKT NENÍ ,TO JE JEN POPRVÉ. AŤ SE VÁM TO PODAŘÍ .
    PŘEJI DOBROU CHUŤ,JE VYNIKAJÍCÍ,JEN SE DRŽTE POSTUPU ZDRAVÍ VÁS AnnaA
    Last edited by AnnaA; 16.02.2010, 12:18.
    ANIČKA A


  • #2
    Nedovedu si představit,že bych měla bílky tak dlouhou dobu uskladněné v lednici se salámem,pomazánkou,...
    ....Taková salmonelová kaskadérka teda nejsem.
    Jediné řešení vidím v zamražení bílků/ žloutků nanejvýš na dva měsíce.
    Výbornou pařížskou šlehačku dělám podle Ivanky ve videokuchařce.Je fakt mňamózní.
    Iva4

    Comment


    • #3
      Ahojky Aničko tak recept,je možná dobrej,ale já tu zelenou třeba nepřečtu vůbec....a ostatní se čte těžko,máš nějak špatný písmo.
      A ty vejce,to má asi Iva pravdu,taky nevím,nevím,kdo by měsíc riskoval rozklepnutý vejce schovávat.
      Jinak hezký den
      Last edited by Hančí; 16.02.2010, 20:50.
      Hančí

      Comment


      • #4
        odpověď

        Ahojky děvčata,máte pravdu,ten měsíc je fakt dlouho,a ty recepty? já jsem to tam neuměla poslat ,tak jsem si to napsala jako dopis a pak jsem to zkopírovala a přenesla tam .Už jsem se to konečně naučila,tak se v tom polepším,díky za připomínky,je to fajn,když si takhle můžeme napsat,jste tu fakt fajn lidičky moc za to díky a přeji všem krásný den
        ANIČKA A

        Comment


        • #5
          Ahoj Aničko,(krajanko-nejsi taky z Ústí?,žádný učený z nebe nespadl,však ono to půjde,mě to taky z kraje nešlo,jak bych chtěla,to nic!!!
          Budeme se těšit na nové receptíky,ale děvčata tu upřednostňují recepty, pouze osobně vyzkoušené!! Bacha na to!,né jen někde zkopírovat!!!!
          Jinak díky za barvičku,už je to mnohem lepší!!Už to vidím
          Tak ahojky
          Last edited by Hančí; 16.02.2010, 20:51.
          Hančí

          Comment


          • #6
            vzkaz

            Ahojky Hančí,recepty,které píšu jsou vždy vyzkoušené nepsala bych ty nevyzkoušené, to by nebylo fér, pro informaci,bydlím kousek od Mostu v jedné vesničce.Jsem ráda,že tato stránka je ,jsem za ní moc šťastná,už jsem kuchařku poslala mejlem dál mým známým,byli velice překvapeni,jaké je to super,myslím,že tato kuchařka s vídeem je ta nejlepší co je na netu.Moc všem fandím,kteří tuto stránku vytvořili,je to fakt super,i když se člověk každému nikdy nezavděčí,tak tady se ale dá vše vysvětlit a se všemi o všem si popovídat a předat si zkušenosti a to je na tom to super.Hančí prosimtě ještě mi poraď kde najdu ty krásné obrázky co máš na odpovědi,moc se mi to líbí a taky bych ráda něco poslala,ale nevím jak,stále se na počítači učím. Umím jen ty šmajlíky.Moc díky a pěkný večer přeji Anička.
            ANIČKA A

            Comment


            • #7
              Aničko můj muž pochází od Mostu.Bydleli v Lužicích,sestra bydlí v Rudolicích,na hřbitov jezdíme do Zlatníků,v Dobrčicích má sestra jeho chatu a narodil se tam.Je někde kolem těchto vísek tvé bydliště?

              Comment


              • #8
                jj Hančí tak já bydlím u bývalého pivovaru v Sedleci,Lužice jsou vedle nás 2km jaké máš příjmení? možná Tvého muže znám jestli chodil do Obrnic do školy Anička
                ANIČKA A

                Comment


                • #9
                  promiň Jaruško spletla jsem to v Rudolicích znám hodně lidí a v Dobrčic taky
                  ANIČKA A

                  Comment


                  • #10
                    Původně odeslal Jaruš Zobrazit příspěvek
                    Aničko můj muž pochází od Mostu.Bydleli v Lužicích,sestra bydlí v Rudolicích,na hřbitov jezdíme do Zlatníků,v Dobrčicích má sestra jeho chatu a narodil se tam.Je někde kolem těchto vísek tvé bydliště?
                    Ahojky Jaruško já to ještě moc neumím se orientovat jak se dostanu na ten pokec tak tady pořád bloudím a pořád hledám,kde jsou odpovědí,nějak se v tom nemohu vyznat,psala jsem ti odpověd ,ale nevím jestli ti to došlo,vidím,že jsi onlaijn,ale nevím jak hned s tebou komunikovat jestli mi poradíš? Anička ráda bych s tebou pokecala o tom mém bydlišti,bydlím vedle lužic v Sedleci u povovaru
                    ANIČKA A

                    Comment


                    • #11
                      Ahojky Aničko,moc se omlouvám,ale tvou prosbu jsem nějak přehlédla,protože je nějak někde jinde!!
                      Smajlíky najdeš všade možně, třeba pro začátek tady
                      http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik.

                      Raději přijď ale pokecat o všem na Pokecu nebo si vyhledej správný oddíl-téma, kde se můžeš na vše ptát. tady raději néé !!!!!!

                      Nahoře na liště si najed na Odkazy a klikni tam se ti to rozbalí-jsou tam i Dnešní příspěvky -klikni a tam najdeš Pozvání na Pokec-a tam je oranžová šipka-tj.poslední příspěvek,tam si klikni a jsi na Pokecu .Tam dole je Odpovědět,když na to klikneš otevře se ti okýnko,tam napíšeš svůj příspěvek a dáš dole Odeslat odpověď a hotovo!!
                      Last edited by Hančí; 12.03.2010, 23:24.
                      Hančí

                      Comment

                      Pracuji...
                      X