Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Orechové úliky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Orechové úliky

    30 dkg pomletých orechov
    30 dkg práškový cukor, môže byť i menej
    rum podľa chuti a potreby

    krém: 1/4 l mlieka
    1 vanilkový cukor
    20 dkg masla
    gulaté piškoty
    poleva: čokoláda na polevu (nemusí byť)

    Orechy, cukor a postupne pridávame rum kým nemáme také fajn cesto, ani mäkké ani tvrdé.
    Formičky vysypeme práškovým cukrom a vkladáme vždy kúsok cesta. Spravíme hrubšou vareškou dieru, formičku otvoríme a vytvarovanú zmes vyberieme.

    Naplníme krémom a môžeme poliať čokopolevou.
    Zdravím
    Zuzana

  • #2
    Zuzanko, tento recept bych spíše dala do vánočního cukroví, tady se dávají různé buchty, koláče, zákusky a tak

    Comment


    • #3
      A ako by som to premiestnila? Prosím o radu. Alebo tp celé vymažem a napíšem znova? Díky moc za radu. Zdravím Zuzana
      Zdravím
      Zuzana

      Comment


      • #4


        Zuzko, já mám tady taky dva recepty (kakaové půlměsíčky) a dala jsem to tady a protože moje mamka to peče HLAVNĚ na vánoce, tak jsem to vložila i tam
        (recept mám od ní) .
        Pokud postup znáš, nechci být za brouka Pytlíka, ale já recept zamodřila levou myší, zmáčkla CTRL+C, potom najela v hlavní nabídce na "vánoční cukroví", klikla na "+přidat nové téma", napsala název receptu a do okna vložila recept zmáčknutím CTRL+V.
        Píšu ti MŮJ postup, mazat je myslím zbytečné, aspoň tak to vidím já.
        Tak snad jsem trochu pomohla.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Jé Zuzi, já taky nemyslela mazat, spíš dát ještě do vánočního cukroví, jak píše Janina. Protože spousta lidí sem chodí před vánocemi na cukroví a tady by to třeba někoho nenapadlo hledat. Ten tvůj recept znám a úlky jsou z něho vynikající, takže by byla škoda je do cukroví nedat. Jen to zkopíruj, jak píše Janina a dej do vánočního cukroví

          Comment


          • #6
            Ahojky, ďakujem Vám za radu. Pár dní som tu nebola, tak to idem skúsiť.
            Zdravím
            Zuzana

            Comment

            Pracuji...
            X