Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Závin kynutý

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Závin kynutý

    Click image for larger version

Name:	006.JPG
Views:	1
Size:	52.0 KB
ID:	147674Click image for larger version

Name:	007.JPG
Views:	1
Size:	92.5 KB
ID:	147675500 g polohrubé mouky+posyp dosyp
    trošku soli
    1 kostka kvasnic
    2 vejce
    250 ml mléka
    150 ml oleje
    10 lžiček cukru


    troška rozpuštěného másla na potření

    Zpracovat těsto nechat kynout pak rozdělit na 2 díly každý vyválet na obdélník,potřít rozp.máslem,plnit náplní-co kdo rád smotat dát na plech s pečícím papírem nechat tak 15-20 minut kynout potřít nahoře ještě máslem a péct na 190 cca 25 minut
    Po upečení ještě potřít máslem nebo olejem pocukrovat
    LENKA

  • #2
    LENI zkus naplnit mákem + hrušky - nemá chybu,dělávala ho moje babička a měli jsme ho nejraději.
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Marusko, jake hrusky? Susene, namoceneee a namlete? Moje babi davala mak a jablka, normalni nezavarena, postrouhat... ja si udelam napln z maku pomleteho, cukr, skorice a trosku povidla, ale vyborna je i rybizova marmoska a treba mam i z cerrneho rybizu, nepasirovanou...je to moc dobre a nekdy misto cukru davam med
      Marie z Moravy

      Comment


      • #4
        Maruško posledně jsem dělala s mákem a bábí to nedělá dobře....tak už nesháním ani mlýnek na mák jen občas koupím pomletý a pro nás udělám,ale bábí mák nechce-já mák můžu a ještě je výborný v kombinaci s višněmi-mňam
        LENKA

        Comment


        • #5
          Maru čerstvé hrušky nakrájené na plátky které dáš na ten mák.Leni s višněma znám s tvarohem ale makový jsem ještě nezkoušela.
          MARUŠKA

          Comment


          • #6
            Maru jedla jsem u kámošky-dělá to její teta-slovenko-maďarka a nejhorší je jen ty višně vypeckovat,ale moc dobrý já jsem to pak zkoušela také a neměl chybu
            LENKA

            Comment


            • #7
              Leni, v lidlu mají višňový kompot vypeckovaný.
              ZDENKA

              Comment


              • #8
                Já dělám jen když máme višně na zahrádce-dle sezony,ale i tak moc díky- dobrý tip až se mi nebudou chtít višně peckovat moc zdravím
                LENKA

                Comment

                Pracuji...
                X