Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Punčové kokosové řezy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Punčové kokosové řezy


    150g hladké mouky, 3 vejce, 150 g moučkového cukru, 4 lžíce vařící vody, čokoládová poleva,

    Punčová nádivka:

    2 balíčky piškotů, rum ( já použila pomerančový džus, jelikož jedly i děti a vynechala citr. šťávu), trochu citronové šťávy,rybízová marmeláda.
    Piškoty rozdrtíme a zvlhčíme rumem,citronovou šťávou a marmeládou tak, abychom nádivku mohli natřít na piškot.


    Kokosový krém:
    1 balíček kokosu (asi 200 g), 1 sklenka mléka ( bylo třeba trochu více), 250 g másla, 200 ( dala jsem jen 150g) g moučkového cukru
    Kokos spaříme horkým mlékem. Máslo utřeme s cukrem a vmícháme vychladlou kokosovou hmotu.


    POSTUP:
    Žloutky ušleháme s polovinou cukru za postupného přilévání vařícívody. Sníh z bílků ušleháme se zbytkem cukru a přidáme ke žloutkům společně s moukou. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech, upečeme.
    Piškot potřeme punčovou nádivkou, pak kokosovým krémem, polijeme čokoládou ( jenom jsem pocákala )


    Vynikající řezy, měly velký úspěch na oslavě, nejlepší jsou druhý den, rozleželé. Doporučuji upéct večer. Děti se doslova přecpaly.

    Bohužel mi nejde foťák, tak foto jindy.



    Domažlický koláč
    Last edited by Renata; 05.02.2012, 12:29.
    Renata

  • #2
    Renatko taky je dělám,jsou výborné.

    Comment

    Pracuji...
    X