Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Větrníky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Větrníky

    Těsto:

    -1/4 l vody
    -10 dkg Hery
    -necelá ¼ lžička soli
    -20 dkg polohrubé mouky
    -4 vejce (vážená ve skořápce 28-30 dkg)

    Světlý krém vanilkový:
    -4 dl mléka

    -1 balíček vanilkového pudinkového prášku

    -cukr moučka podle chuti

    -20 dkg másla


    Karamelová šlehačka
    -2 vrchovaté lžíce cukru krystal nebo krupice

    -2 dl smetany ke šlehání

    Poleva karamelová:
    -4 lehce vrchovaté lžíce cukru krupice

    -8 lžic smetany (možná i o něco víc)

    -10 dkg moučkového cukru


    Těsto: ve vodě rozpustíme Heru, přidáme sůl, mouku a uvaříme kaši. Hotová bude jakmile se bude ode dna odlepovat. Necháme jí vychladnout a po částech do ní zašleháme zodpovědně vejce. Na plech stříkáme šneky velké podle naší představy. Pečeme v předehřáté troubě na 200 až 210 st. 8 minut. Poté zmírníme na 180 st. A pečeme ještě asi 18 – 20 minut. Troubu nejméně 8 minut neotvíráme.

    karamelová šlehačka: cukr necháme zkaramelizovat a do horkého přimícháme smetanu. Zmírníme a už jenom rozehřejeme případné kousky karamelu. Šleháme až druhý den z lednice.

    karamelová poleva: cukr necháme zkaramelizovat, přidáme smetanu, zmírníme a necháme roztavit kousky karamelu. Přimícháme cukr, ale už určitě nevaříme, jenom udržujeme teplé. Může se stát, že bude nutné přimíchat ještě cukr, nebo naopak přidat smetanu,
    Click image for larger version

Name:	větrn
Views:	1
Size:	58.5 KB
ID:	146461Click image for larger version

Name:	větrn
Views:	1
Size:	77.7 KB
ID:	146462 prostě tu hustotu udělejte tak, aby to úplně neteklo, protože to rozetřete lžičkou a za chvíli se to spojí a je to hladké.

    Ivana M

  • #2
    Ivanko, moc dekuji, brzy zkusim. Mas je nadherne!!! A JA VETRNIKY MUZU (i kdyz bych nemela...) M.
    Marie z Moravy

    Comment


    • #3
      Ivanko,tak takto přesně je dělám.......cukr na karamel,do toho teplou šlehačku.....tohle jednou říkala jedna cukrářka v televizi....dělám i do medovníku.....jsou úplně božský......hana.s
      Hana.S

      Comment


      • #4
        božský jsou ty větrníky.....asi jsem to blbě napsala.....máš jedničku...
        Hana.S

        Comment


        • #5
          Ivanko,já dávám do těsta hladkou mouku,jinak stejný recept.Pudinkový krém a do šlehačky zamíchávám karamelovou polevu na zmrzliny a je to taky výborné.Už dlouho nebyly,dala jsi mi typ.

          Comment


          • #6
            Nádhera ty také musím vyzkoušet,dělám jen věnečky a bez polevy
            LENKA

            Comment


            • #7
              Tak jsem se rozhodla, že když mi tak krásně vyšlo už tolik receptů odsud, že vyzkouším i větrníčky. Kdysi před x lety tu už pokus byl, ale nedopadlo to dobře. Tyhle jsou moc dobrý a není to zase tak pracný bych řekla
              Jen dva problémky jsem měla, jestli máte nějaký tipy, tak sem s nima, prosím:
              - těsto se mi strašně lepilo na metly, kolikrát tam zůstalo skoro celý a navíc stříkalo všude okolo, myla jsem celou linku (na to ale nejspíš stačí nějakej lepší nebo uzavíratelnej mixér a
              - karamelová poleva, zjistila jsem, že smetana má být nejspíš teplá, když se přilívá k cukru, ne? Protože když jsem jí tam nalila studenou z lednice, tak se z toho udělal jeden cucek ze kterýho jsem pak udělala trochu rádoby polevy.
              Mějte ohledy, byl to první pokus (vlastně druhej) :
              Click image for larger version

Name:	Sn
Views:	1
Size:	137.5 KB
ID:	143742Click image for larger version

Name:	Sn
Views:	1
Size:	135.6 KB
ID:	143743

              Comment

              Pracuji...
              X