Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sloní oko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sloní oko

    Na piškot : 6vajec, 6 lžic cukru krupice,2 lžíce polohrubé mouky,2 lžíce kakaa a trochu prdopeče
    Na krém : 150 g nastrouhaných ořechů,vlašáků, 2x vanilkový cukr, 6 lžic horkého mléka,3 lžíce moučkového cukru a 250 g másla.
    Dále asi 2 a půl banánu.

    Ušleháme sníh z bílků, postupně přidáváme cukr,, když je sníh pevný vmícháme postupně žloutky, nakonec mouku s prdopečem a kakaem- předem smícháme

    Těsto rozetřeme na velký plech s pečícím papírem, upečeme asi 9 minut na 180 st., stáhneme opatrně i s papírem z plechu a necháme vychladnout-

    Krém : ořechy a cukr spaříme horkým mlékem,když trochu vychladne zašleháme máslo.

    Na vychladlý piškot naneseme krém, doprostřed dámClick image for larger version

Name:	Slon
Views:	1
Size:	51.4 KB
ID:	146269e banány, špičky odřízneme, klademe aby k sobě přiléhaly.
    S papírem plát přeložíme na půl, aby vznikla vlna.. slza.. oko. Potahneme čoko polevou, já dělala tu od Jaruš, čokoláda,olej. kysaná smetana.
    Necháme vychladit.
    Click image for larger version

Name:	Slon
Views:	1
Size:	137.7 KB
ID:	146270 Chutná skvěle, těsto je nadýchané , jemné jako vatička, krém výborný.
    Last edited by iris; 13.02.2011, 09:28.
    Iris

  • #2
    Iris-to se ti povedlo-moc pěkný!!!!!!To jsem teda ještě nezkoušela,ale napravím-díky za receptík
    LENKA

    Comment


    • #3
      Holky, dnes večer upečeno, z poloviční dávky, hamty dvě řady jahod, takže to nevypadá jako "oko", ale nedovřená ROLÁÁÁDÁÁÁ. (Však víte, já a roláda...) Je to v ledničce a kousek jsem zkusila a souhlasím s Iris ve všem.
      Prostě paráda. Už na té fotce mě to zaujalo a mám doma od našich ty ořechy.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Nino, ty jahody dobrý nápad, příště taky udělám, rozhodně, protože nám to opravdu moc chutnáááá.!!!!!!Ahoj....
        Iris

        Comment


        • #5
          Iris, vypadá to skvěle, určitě vyzkouším

          Comment


          • #6
            Petrulinko, je to dobrota.
            Iris, já neměla banány, ale to mě neodradilo a vybírala jsem mezi jahodama a ananasem...
            anina s.

            Comment


            • #7
              Tak je to pryč !!! Zůstal 5 cm kousek. Chlap se přiznal a ukázal, kolik toho snědl.
              Kluk si teď před chvílí dal 2 plátky.
              Tak ořechy po dlouhé době nezklamaly...
              Musím upéct s tím ananasem.
              DOPORUČUJU !!!
              anina s.

              Comment


              • #8
                Jani, teď jsi mě teď hodně nalákala. Tak asi půjdu do toho. Jen já jsem se dala v posledním roce na zdravější stravu, tak si trošku pozměním ingredience, ale určitě to bude stejná dobrota, už se těším.

                Comment


                • #9
                  Petrulinko, je to opravdu výborné, včera "padl za vlast" i ten 5cm kousek. Ještě že ochutnávám vše, co ukuchtím, jinak by na mě snad nezbylo.
                  Příště udělám z normální dávky, teď to bylo na zkoušku a měla jsem zbytek Ramy. Chlap nemusí suché, tak o tomhle řekl "když je něco dobrééé..." asi vysvětloval zmizení moučníku za odpoledne.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Click image for larger version

Name:	Slon
Views:	1
Size:	107.8 KB
ID:	143754Click image for larger version

Name:	slon
Views:	1
Size:	127.4 KB
ID:	143752Click image for larger version

Name:	slon
Views:	1
Size:	124.2 KB
ID:	143753


                    Zkoušela jsem víckrát, s těstem se skvěle pracuje, kostky byly ze zbytku placky, a roládu jsem zkusila, protože mi to bylo líto jen přehnout, tak OKO příště.
                    Je to dobrota.
                    anina s.

                    Comment

                    Pracuji...
                    X