Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rychlý švestkový koláč

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Rychlý švestkový koláč

    Rychlý švestkový koláč
    20 lžic polohrubé mouky
    10 lžic krupicového cukru
    10 lžic rozpuštěného zchladlého másla
    10 lžic vlažného mléka
    2 vejce,1/2 prášku do pečiva
    drobenka
    Vše kromě drobenky smícháme,vlijeme na vymazaný a vysypaný plech,dáme švestky řezem nahoru,pocukrujeme, posypeme drobenkou a upečeme.
    DOLY

  • #2
    Prima recept, rychlé mám často ráda.
    Můžu jen poprosit o ORIENTAČNÍ dobu a stupně pečení ?
    Děkuju moc (ať nesedím na židli u trouby a nekoukám přes okýnko - pokus o vtip ).
    anina s.

    Comment


    • #3
      Ahoj Jani,peču ho asi tak na 180 asi 20 až 25 minut,raději si na poprvé tu židli vem,každá trouba je jiná,poslala bych taky nějakej krásnej obrázek ale nevím jak na to.Jsem ráda když to úspěšně napíšu a odešlu
      DOLY

      Comment


      • #4
        Doly, dík za odpověď, já osobně moc oceňuju, když se napíše u receptu doba pečení a stupně, jak to kdo dělá, já si to upravím. Mám horkovzdušnou troubu. Já kdysi moc nepekla (sladké), tak pro mě byl ze začátku rozdíl 250 nebo 180 stupňů a 20 minut nebo 45 minut.
        Věděla jsem jen bábovky a závin.
        Ohledně fotek ti holky poradí nebo si nahoru vpravo do obdélníčku napiš nějaké slovo, co hledáš a na 99% se ti tam něco zobrazí. (např. "vkládání fotek" /"moje poznatky" - tam přímo radí Ivanka a pak "enter").
        Last edited by janina s.; 10.02.2011, 12:22.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Děkuji za radu Jani.A ještě k té troubě,vloni jsme si kupovali nový sporák, taky horkovzduch.Pekla jsem jak jsem byla zvyklá v tý starý bez horkovzduchu,panečku to se kouřilo.Ted už je to super.
          DOLY

          Comment


          • #6
            Není zač. Já zase pekla v MVT na horkovzduch, trouba odešla, tak jsem vše měla kulaté a hodně věcí jsem nepekla, neseděl by mi obsah.
            Teď mám tu troubu v kombinaci s plynovým sporákem, protože jsem zvyklá vidět plamen a podle potřeby ho zmírnit.
            Jinak se ptej na cokoliv a jsou na to i nějaké kolonky, když si to tu prohlídneš.
            anina s.

            Comment


            • #7
              jo taky máme plyn,jdu to tady trochu propátrat
              DOLY

              Comment


              • #8
                Click image for larger version

Name:	švestkový koláč 18.8.12.jpg
Views:	1
Size:	97.4 KB
ID:	144103

                Pekla jsem ho asi potřetí, vždy skvělý.
                Dnes z poloviční dávky do dortové formy, bez drobenky,
                švestky jsem necukrovala, až hotový koláč.
                Snad se máš dobře,
                Doly.....
                anina s.

                Comment

                Pracuji...
                X