Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Hraběnčiny řezy-trošku jinak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Hraběnčiny řezy-trošku jinak

    Ingredience na těsto:

    400-450g polohrubé mouky
    150-200G cukru moučky
    1 vanilkový cukr
    200g hery nebo másla
    4 žloutky
    2lžíce mléka
    1pr.do pečiva
    pár kapek citr.šťávy

    Na náplň:
    6 jablek (nastrouhat a vymačkat šťávu)
    vanilkový cukr
    4 bílky+cukr

    Dělala jsem ze 400g mouky a 150g cukru.Kdo má rád vyšší nebo sladší korpus může dát více.Na těsto utřeme žloutky,cukry a máslo do bíla.Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva,citrónovoušťávu a mléko.Vypracujeme těsto.Jednu třetinu dáme do mrazničky(aby šlo lépe strouhat)a zbylé dvě třetiny do ledničky,aby trochu ztuhlo a šlo lépe válet.Těsto z ledničky vyválíme na pečícím papíře,aby přesahovalo kousek i boční kraj plechu-nevytíkala šťáva z jablek.Přendáme na plech.Na plát si rozložíme nastrouhaná a vymačkaná jablka,posypeme vanilkovým cukrem a podle chuti ještě třeba cukrem krupice,skořicí a pokapeme troškou rozp.másla.Kdo má rád může přidat rozinky a nastrouhané nebo nasekané ořechy.Na jablka navršíme ušlehaný tuhý sníh z bílků do kterého přidáme cukr podle chuti,někdo nedává vůbec žádný.Na sníh nastrouháme na hrubém struhadle zbylou třetinu těsta z mrazničky a pečeme ve vyhřáté troubě na 180-200°C asi 15-20minut.Ke konci opéct vršek.
    Attached Files
    Last edited by jesterka; 20.06.2009, 20:38.
    Radka

  • #2
    Tak Radko mám skoro ten samý recept.400g polohrubé a 140 g cukru a 200 g hery a 4 žloutky a 2 lžíce mléka a jen 1/2 prášku do pečiva
    Náplň je-6 jablek nastrouhat nahrubo,skořici,vanilk.cukr,nalámat ořechy a 100 g cukru
    1/2 těsta na plech,dát jablečnou vrstvu,sníh ze 4 bílků a nastrouhat druhou půlku těsta.

    Comment


    • #3
      Děvčata já nedávám máslo.
      40 dkg polohrubé mouky, 17 dkg cukru, 4 žloutky, 1/2 pr. do pečiva.
      Ze 4 bílků a 17 dkg cukru sníh. Jablka a ořechy.
      Proč tam dáváte máslo?
      ZDENKA

      Comment


      • #4
        Zdeni a nemáš jen zapomenuté?? Jak to dáváš dohromady,je tam moc sypkého a jak to nastrouháš,to mi není jasné.

        Comment


        • #5
          Jaruš tak já nevím já jsem je dlouho nedělala. Je možné, že jsem to špatně opsala, já jsem si dávala do pořádku recepty, ty co jsem měla napsané ručně jsem si přepisovala na stroji. Tak je možné, že jsem máslo nenapsala. No vidíš ještě, že jsem se sem koukla.
          ZDENKA

          Comment


          • #6
            Tak prohledávám staré recepty no samozřejmě, že jsem máslo nenapsala.
            Jsem já to popleta.
            ZDENKA

            Comment

            Pracuji...
            X