Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sodovková ze žluté sodovky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sodovková ze žluté sodovky

    10 lžíc oleje
    3 celá vejce
    30 dkg cukru to vše smíchat,ušlehat
    přidat:
    1žlutou sodovku
    40 dkg polohr.moukly
    1 prášek do pečiva-těsto je řídké!
    Upéct a polít polevou:
    máslo,cukr,kakao,rum
    Tuhle buchtu jsem dávno nedělala,Ivanko tak to je ten druhý receptík na sodovkovou!
    LENKA

  • #2
    Sodovková

    Ahojky,
    prosím , jaký objem má ta sodovka? Děkuji Mirka
    Mirka

    Comment


    • #3
      Mirko,jak se prodávali dřív v těch sklinkách,snad někdo poradí jaký má obsah,dělávala jsem ji kdysi když byly jenom ty flaškové sodovky,holky poraďte!!!Zkusím to ještě zjistit a písnu!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Holky, jestli myslíte, jak prodávali dřív limčy v lahvích s tou kovovou zátkou...tak menší byly 1/3 l - 0,33 l a velké 0,7 l.
        Last edited by rendii; 17.06.2009, 00:12.

        Comment


        • #5
          Renči díky,je to množství obsah 0,33l!
          LENKA

          Comment


          • #6
            Ahoj Leni, a to se ještě dá koupit? Já to z dřívějška znám, ale teď samé plasty a Mattonka mateřídouška, aloe atd. i když já piju vše neslazené, tak mě to překvapilo.
            Ok recept, a na tu Margot se chystám...Pa z Ostravy.
            anina s.

            Comment


            • #7
              Jani koupit se dá,ale v jiném balení a x různých výrobců,dá se nahradit i sodou,myslím!Hlavně,že vím ten obsah,0,33l
              LENKA

              Comment


              • #8
                Ahoj Leni, pokud ji budu péct, mrknu po ní, dělám v potravinách Koruna , ale nápoje má na starost kolegyně, já opravdu jen Rajec, Dobrá voda nebo Mattonka jemně perlivá, vždycky koukám, co je za druhy a příchutě těchto nápojů !
                Pěkný večer, já dnes pivko po cibulovém závinu od švigry a po chlebu s máslovou Perlou a Modřenínem.
                Pa.
                anina s.

                Comment


                • #9
                  Leni, není zač . Dá se to nahradit asi jakoukoliv žlutou limonádou - např. Fanta, ne? Já jí taky upeču. Manžel má suché buchty rád. - tedy myslím bez náplně .

                  Comment


                  • #10
                    Ahoj rendii, závidím, můj manžel není vybíravý, ale suché nemusí. Jednou jsem upekla olejovou bábovku a on, že je nějaká suchá...
                    A já - " tak si ji namoč nebo nadrob do kafe ".
                    Proto tu zkoumám buchty takové nesuché, a chystám se na tu s pudinkem a zakyskou...
                    Dělala jsem tvaroh. koláč s jablkama, ale ten už spapali..
                    Pa a dobrou...
                    anina s.

                    Comment


                    • #11
                      Ahoj, tak to je ono. Je to opravdu obsah 0,3 l. Děkuji za odpovědi.
                      Mirka

                      Comment


                      • #12
                        Původně odeslal janina s. Zobrazit příspěvek
                        Ahoj rendii, závidím, můj manžel není vybíravý, ale suché nemusí. Jednou jsem upekla olejovou bábovku a on, že je nějaká suchá...
                        A já - " tak si ji namoč nebo nadrob do kafe ".
                        Proto tu zkoumám buchty takové nesuché, a chystám se na tu s pudinkem a zakyskou...
                        Dělala jsem tvaroh. koláč s jablkama, ale ten už spapali..
                        Pa a dobrou...
                        Tak to Jani nemáš jednoduché .
                        Manžel by zase na všechno chtěl čokoládovou polevu nebo čokoládu do těsta - a nejraději oboje .
                        Když udělám pro návštěvu řezy s ovocem a želatinou, tak tomu říká lepidlo.

                        Comment


                        • #13
                          Holky tak u nás remcají jen děti,ale manžel vždycky vše pochválí a sní úplně všechno,tak žádnej problém!Vidím,že s mužskejma to není snadné,ještě ,že to neznám,teda zatím za těch -skoro 20let co jme spolu-v listopadu!!Pa pa
                          LENKA

                          Comment

                          Pracuji...
                          X