Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kočičí oči

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kočičí oči

    ( doba přípravy asi 50 minut, pečení asi 30 minut )

    1 bal. piškotů Opavia, 100 g másla, 150 g cukru moučky, 1 van. cukr, 2 žloutky, 2 PL rumu, 150 g polohr. mouky, špetka PDP ( prášku do pečiva ), 5 PL mléka, sníh ze 2 bílků, trochu kakaa, marmeláda, čoko poleva.


    Piškoty marmeládou slepíme po dvou plochou stranou k sobě.

    Máslo, cukr, žloutky, rum a kakao utřeme. Přidáme sníh z bílků a mouku s PDP.
    Do vymazané a moukou vysypané formy na srnčí hřbet nalijeme část těsta. Na těsto naskládáme slepené piškoty ve dvou řadách vedle sebe.
    Na to nalijeme zbytek těsta, mělo by být hustší, aby piškoty nevyplavaly.
    Upečeme asi na 170 stupňů.
    Hotový moučník vyklopíme a polijeme čoko polevou.

    Moučník se snažíme krájet tak, abychom uprostřed překrojili slepené piškoty, které se pak podobají kočičím očím.


    Opsáno z Piškotové kuchařky.

    Vyzkoušené a dobré.


    Click image for larger version

Name:	Kočič
Views:	1
Size:	113.3 KB
ID:	146444


    Last edited by janina s.; 31.05.2011, 14:49.
    anina s.

  • #2
    Jani tohle jsem dělala Romíkovi když chodil do školky,k narozkám nebo na besídku,mám také recept z piškot.kuchařky a je to moc dobrý a hezký!Byl totiž oddělení koťátka,tak proto tyhle kočičí oči!
    LENKA

    Comment


    • #3
      Ahoj Leni, a to tu kuchařku máš? Mně ji poslali z Opávie za určitý koupený počet piškotů a bez losování, což je fajn. Jsou tam prima recepty, ale na ty nepečené poháry nebo některé dortíky bych musela mít čas a náladu...
      No snad někdy a to dám určo vědět, jak to dopadlo.
      pa.
      Attached Files
      anina s.

      Comment


      • #4
        Kuchařku mám už dávno,už ani nevím za co mi ji tenkrát poslali i dozu na piškoty,kalendáře s recepty,asi za kody z piškotů,to byl malej Romča,tak před 12 lety???To jsme s kamoškou sbíraly a posílaly kde co!Ale nevím to už přesně!
        LENKA

        Comment


        • #5
          Ahoj Leni, mi se líbilo, že jsem koupila piškoty a za to mi poslali Kuchařku, žádné losování. Jsou tam prima recepty.
          My teď v Koruně máme od Kmotra akci - no spíš ten Kmotr Kroměříž - že za 4 ks MALÉ vysočiny apod. pošleš kódy a když budeš mezi prvními 400, pošlou Ti chňapku červenou. Já mám stejně MODROU kuchyň...
          Ale tak by Tě ta chňapka vyšla na 200,- a ještě, pokud TĚ vylosují - pro mě nezajímavé a zbytečné...
          Mám plno chňapek a s magnetem a za málo penízků...
          Tak pa a dobrou z Ostravy.
          anina s.

          Comment

          Pracuji...
          X