Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Čokoládový krém od tety z Hodkovic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Čokoládový krém od tety z Hodkovic

    Tento krém používám na Vánoce, ale i běžně do dortů a jiných cukrovinek.
    Suroviny:
    2 čokolády /Kaštany/ rozehřejeme ve vodní lázni
    v míse umícháme 1 žloutek
    1 máslo
    15 dkg cukru moučka
    uvaříme si 1 pudinkový prášek čokoládový ve 1/4 l mléka
    Rozpuštěnou čokoládu necháme vychladit, pudink také a pak všechno smícháme šlehačem dohromady. Umícháme krásně hlaďoučký krém, já ještě nakonec přidávám lžíci rumu. Vyzkoušejte!!!

  • #2
    Re: Čokoládový krém od tety z Hodkovic

    Ahoj Martinko,
    chtela jsem se jen zeptat.Kdyz nemam kastany,mohu pouzit cokoladu(tabulku)?Jestli ano,tak je lepsi horka,na vareni nebo mlecna a kolik ji mam dat.Dekuji a preji krasny den.Renda
    Renda

    Comment


    • #3
      Re: Čokoládový krém od tety z Hodkovic

      Rendo, pokud nemáte čoko kaštany, tak stačí samozřejmě jakákoliv čokoláda, která vám chutná. Já bych volila hořkou. Co se týče váhy, tak kaštany mají 5 dkg a píšu 2x, tak stačí jedna 10 dkg tabulka čokolády. Hezký den.

      Comment


      • #4
        Re: Čokoládový krém od tety z Hodkovic

        Ahoj Martinko.
        Dekuji za odpoved.Nevim,zda si to mohu dovolit nabidnout,ale nemusite my vykat.Mohly bychom si tykat?Tedy jestli vam to nevadi a snad se za tuto nabidku na me nebudete zlobit a neurazite se.
        Preji krasny den a papa.Renda
        Renda

        Comment


        • #5
          Re: Čokoládový krém od tety z Hodkovic

          Ahoj Rendo, přeji hezké nedělní odpoledne a samozřejmě, že se nezlobím za nabídku tykání. I já si raději s každým tykám, ale když někoho neznám, tak si netroufám. Doufám, že se ti krém povede a bude ti chutnat. Zatím ahoj. Marťa

          Comment

          Pracuji...
          X