Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

    150g sušeného mléka
    150g moučkového cukru
    2 PL medu
    2 PL oleje ( komu by snad vadila chuť oleje, dá se nahradit 100% ztuženým tukem - tak 0,5cm pásek z kostky)
    3 PL vody
    mandlová tresť

    Sušené mléko promícháme s cukrem, přidáme med, olej, mandlovou tresť a vodu. S tou ale opatrně, raději začít na 3 lžících a podle potřeby přidávat. Mám vyzkoušeno, že každý cukr i mléko berou vodu jinak. Nejlepší sušené mléko na marcipán je modré polotučné LAKTINO. Nepoužívejte plnotučné, při zpracovávání jde z něj moc tuku. Vše se důkladně propracuje v hmotu konzistencí asi jako plastelína. Touto hmotou se dají dorty potahovat, modelovat květy i postavičky.
    Tak hodně zdaru.......
    IRENA

  • #2
    Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

    To je ono, Irenko, dík, já to snad někdy zkusím. Jana H.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

      Jasně Jani, zkus........jen pozor s tou vodou - raději méně, než to přelít - a kdyby něco, tak neváhej.......................a piš
      IRENA

      Comment


      • #4
        Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

        Ahoj Irenko, já jsem už kolikrát chtěla zkusit takové ty tunely. Jestli víš co to je. Spodek je piškotové těsto do obdélníku, natřené marmeládou, na to se dá šlehačka ve které jsou třeba jahody a to se překryje do oblouku hmotou, já jí říkám mandlová.
        To bude určitě ono a Irenko vydží ta hmota měkká třeba 2 dny. Je mi jasné, že trochu napovrchu oschne, ale uvnitřku. Díky a měj se. Zdraví IVANA
        Ivana M

        Comment


        • #5
          Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

          Ivanko, já už taky dělala tunel, ale ten oblouk jsem taky měla z piškotového těsta.....povrch jsem potřela máslovým krémem (základ moučná kaše) a až potom jsem to potáhla marcipánem. U této hmoty je jediný problém a to, že se nesnáší se šlehačkou nebo pudinkovým krémem v přímém kontaktu. Prostě se začně topit a rozpouštět a stékat. Jinak ve větší vrstvě na povrchu oschne, ale uvnitř je měkká. Dva dny určo vydrží...i víc....já měla ten tunel potažený tak 5mm vrstvou a vydržel až do sežrání..... . Tak jestli to tak stačí.....
          IRENA

          Comment


          • #6
            Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

            Irenko,mám prosbu myslíš,že normální pravý marcipán není tak tvárný nebo proč se u nás na dorty,oproti cizině, tak málo používá?Je to o moc dražší? U nás tu náhražku ze suš.mléka, jíst nechtějí,je jim to přeslazený, jako umělý a pravý marcipán chutná přeci těmi mandlemi mnohem líp.My ho doma milujem. Dík Hančí
            Hančí

            Comment


            • #7
              Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

              Hančí - pravý marcipán je sice tvárný, ale je to kus práce, než se k němu dopracuješ (rozmixovat ty mandle až do pasty není žádná legrace...Dražší to určitě bude, vzhledem k ceně mandlí, ale myslím, že se s tím tady nikdo nechce moc prdolit. Ale proti gustu, žádný dišputát, když ho máte doma raději, tak s chutí do toho...
              Ať se dílo podaří....
              A nebo zkus změnit poměr surovin - uber cukru, přidej mlíka.....třeba 200g mlíka a 100g cukru - pak ale musíš ubrat oleje nebo tuku...
              To víš - sto lidí,sto chutí.....já znám dokonce takové, kteří marcipán nesnášejí vůbec.....
              IRENA

              Comment


              • #8
                Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                Irenko, marcipán. hmota se prodává už hotová i tady na netu,ale my jí už léta vozíme z Německa,máme to 20 min autem.Jen se prohněte a je hotovo bez práce,ihned ke zpracování.Tak mi to přijde jednodužší.Nestojí tam moc,ale tady je to, asi přeci jen o něco dražší. Já jí používám do ván.cukroví.Jen jsem myslela,jestli je v tom ještě něco jiného,že to nikde v obchodě ani v domácím pečení nevidím.Venku ve Francii i Německu je to běžné na krásných dortech a tak mě to zajímalo, proč tady né.Myslela jsem, že je v tom nějaký háček při zdobení nebo zpracování na dorty ,když jsi takový znalec a ona to bude ta cena.Máš pravdu,že ho taky každý nejí, dokonce i u nás v širší rodině je jeden co ho nemusí.,jako vše,ale co s tím nadělám.Mě nejedí ani žádný máslový krémy, jen šlehačku.Banda jedna rozmlsaná.Tak nic ve zlém a díky za odpověď.
                Ať se ti dál daří, tak pěkné výtvory.Pá,Hančí
                Hančí

                Comment


                • #9
                  Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                  Hančí, háček bude opravdu jen v ceně. Jestli to máš do Německa blízko, tak buď ráda. Já bych to musela objednávat na netu a to by pak ty dorty byly k nezaplacení....
                  A jestli ti doma nejí krémy, jen šlehačku, tak jim upeč harlekýna a máš to.... Ahojky Irena
                  IRENA

                  Comment


                  • #10
                    Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                    Irenko já to zkusím, ale právě dětičky to mají rádi se šlehačkou. Ivana
                    Ivana M

                    Comment


                    • #11
                      Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                      Ivanko, no to já právě dětem většinou Harlekýna nebo jen čokoládovou polevu a šlehačku dělám,ale když vidím ty nádhery, tak mě to taky láká zkusit,ale když to nejedí!!!Banda jedna. A pařížskou tu maj nejraději,dělám ji jako ty.
                      Tak ahojky Hančí
                      Hančí

                      Comment


                      • #12
                        Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                        Ivanko, tak mám ještě jeden tip .....udělej tunel se šlehačkou, ale když budeš mít i ten oblouk i ten spodek z piškotového těsta (ten kousek navíc je nazabije ), pak bych povrch celého tunelu potřela trošku čokoládou, ale fakt stačí jen trochu, a na to ten marcipán.............Já se chystám o víkendu na věnečky a větrníky....
                        IRENA

                        Comment


                        • #13
                          Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                          dobrý den paní Ivano chci se zeptat jestli budete dělat modelovací hmotu na video ?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                            Tak jsem si to uložila a budu zkoušet co to udělá. Jen ještě, dá se to uchovat v ledničce třeba v potravinářské folii? Jak dlouho?
                            Kamila

                            Comment


                            • #15
                              Re: Modelovací mléčná hmota (falešný marcipán)

                              Kamilko, v lednici ta hmota vydrží dlouho....i měsíc....z tého dávky uděláš tak 400 g hmoty a ta stačí na potáhnutí středního dortu a ozdobu....a zbytek stejně snědí děti (a někdy i dospělí ). Dýl jak měsíc bych už neuchovávala, je to přece jen obnovené mlíko... . V lednici to dost ztuhne, tak pak doporučuji trochu nahřát v mikrovlnce, ale hlídat rychle se pálí . Do té lednice samozřejmě zabalit do potr.folie a ještě raději do mikrotenu, rádo to do sebe tahá pachy..
                              IRENA

                              Comment

                              Pracuji...
                              X