Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Jáhlové kuličky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jáhlové kuličky

    Tak jsem si říkala, že udělám něco pro zdraví svoje i mé rodiny a udělala jsem dnes ke kávičce zdravé jáhlové kuličky:

    1 hrnek jáhel
    2 hrnky vody
    3 lžíce medu
    špetka soli
    1/2 hrnku rozinek
    kokos a ořechy podle chuti
    kakao podle chuti

    Takže nejdříve jáhly spaříme horkou vodou. Scedíme je, přidáme 2 hrnky vody, špetku soli a dáme vařit. Když jsou jáhly měkké, tak je dáme vychladit. Potom přidáme med, rozinky a kokos, ořechy, kakao podle chuti. Vypracujeme těsto, pokud se nám zdá řídké, přidáme trošku ovesných vloček. Z těsta tvoříme kuličky, které obalujeme v kokosu nebo kakau. Taky můžeme doprostřed kuličky vložit lískový oříšek.
    Attached Files

  • #2
    Zrovna dnes jsem četla receptík na netu a zaujal mne , ale váhala jsem. Jsem ráda, že je to vyzkoušené, dobrota potvrzená Jáhly mám pořád doma, tak někdy vyzkouším.
    Renata

    Comment


    • #3
      Renátko, jsou opravdu dobré, nejsou moc sladké a i manželovi chutnaly. Jen jsem vynechala rozinky, jelikož je nemám ráda. Takže doporučuju!!

      Comment


      • #4
        Chtěla jsem letos vyzkoušet nějaké nové nepčepené cukroví a když jsou tyhle kuličky navíc i zdravé, tak to není nad čím váhat

        Comment


        • #5
          Kuchtíku, jsou bezlepkové, protože jáhly neobsahují lepek, takže i lidé s bezlepkovou dietou mohou bez obav mlsat. Jen prosím upozorňuju, uchovávejte je v lednici.

          Comment

          Pracuji...
          X