Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Jahodová bábovka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jahodová bábovka

    Bábovkovou formu vypláchneme studenou vodou, já použila keramickou.
    Uvaříme l sáček červeného dortového želé Oetker, dle návodu , polovinu nalejeme do formy a přidáme polovinu jahod, nakrájených na čtvrtky, chvilku necháme odstát a pak dolejeme zbytek teplého želé,pokladame hustě piškotami a necháme zcela vychladnout.
    Mezitím si rozmícháme 2 kelímky husté kysané smetany s moučkovým cukrem / já dala asi 100 g a jedním sáčkem vanilkového cukru a nasypeme do toho zbytek jahod. Přidáme do formy a navrch vmačkáme zase piškoty.
    Dáme do ledničky a necháme tuhnout do druhého dne. Pak vyklopíme, čemuž jsem moc nevěřila, ale povedlo se !!!!
    Dozdobíme polevou,ale úpřímně řečeno, bez ní to bylo hezčí. jenže já jsem patla a tak to mám opatlané.
    Recept jsem našla před časem na webu vaření.cz. a ted teprve vyzkoušela.
    Attached Files
    Iris

  • #2
    Re: Jahodová bábovka

    Iris tak si recept dám taky do oblíbených, samá dobrota a je pěkná ne že ne.
    Drahuš

    Comment


    • #3
      Re: Jahodová bábovka

      Iris, tak jsem dnes dělala taky experiment.

      Do srnčího hřbetu jsem nalila na dno červenou želatinu,dala půlky jahod řezem nahoru.Ušlehala šlehačku se ztužovačem,zakysanou smetanu a cukr.Na želé jsem dala půlku této směsi a zase půlky jahod a zamáčkla. Dále hnědé BeBe namočené v kávě a rumu,zase druhou půlku smetanovou a navrch cukrářské piškoty zase namočené v kávě a rumu. Dala jsem přes to folii a do lednice.

      Zítra vyklopím a pošlu foto. Nevím,jak to dopadne.Bojím se.že na tom želé bude ta smetana klouzat.Uvidíme zítra.

      Comment

      Pracuji...
      X