Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Salát z červené řepy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Salát z červené řepy

    Protože si dělím stravu, tak jsem si vymyslela tento skvělý salát, který lze použít i jako přílohu k masu, ale tady si musíme dát pozor, z jakých surovin použijeme majonezu nebo tatarku

    4 větší červené řepy uvařené
    1 cibule
    2 větší kyselé okurky
    domácí majonéza nebo tatarka
    sůl, pepř

    Řepu nakrájíme na menší kostky, okurky rovněž nakrájíme nebo nastrouháme na hrubém struhadle a cibuli nakrájíme na malé kostičky. Vše smícháme, přimícháme majonézu nebo tatarku, podle chuti můžeme osolit a opepřit.

    Určitě všichni znáte majonézu bez vajec z mléka, jenže pokud jíte dělenou stravu, tak víte, že nelze kombinovat bílkoviny a sacharidy, a protože jsem chtěla k salátu přikusovat chléb, tak jsem nemohla použít klasické kravské mléko. Učinila jsem hokus pokus a k mému překvapení vznikla skvělá majonéza, neuvádím přesné množství, jelikož jsem ani nepočítala, že se mi to povede, dělala jsem od oka:

    Ovesné mléko sušené, rozředíme vodou
    řepkový olej
    sůl, pepř, hořčice, ocet, trošku medu

    Mléko dáme do nádoby, přidáme dle chuti sůl, pepř, trošku hořčice, trošku octu a medu, pak zapneme ruční ponorný mixer, nejprve začneme šlehat mléko, když se nám napění, tak po troškách přidáváme olej a mixujeme, dokud nám majonéza nezhoustne. Pak ještě dle chuti můžeme dochutit. Pokud jíte dělenou stravu a budete chtít salát použít jako přílohu k masu, tak si majonézu udělejte z kravského mléka.
    Dle mého názoru by šla majonéza udělat i například z rýžového nebo sojového mléka, ale to jsem nezkoušela.


    Last edited by petrulinka; 14.05.2014, 19:45.

  • #2
    Ahoj Petrulinko, jen jsem Tě chtěla po dlouhé době pozdravit.
    Znám dělenou stravu a jednu dobu jsem tak jedla a u mě hubnutí fungovalo.
    Jen mi moc chyběl chleba ve vajíčku apod.
    Já preferovala tu živočišnou, tzn. maso a hromada zeleniny, VZ bez knedlíku apod.
    Knížky od L. Kořínkové mám dvakrát přečtené a některé recepty vyzkoušené.

    Měj se moc pěkně.
    Last edited by janina s.; 14.05.2014, 19:53.
    anina s.

    Comment

    Pracuji...
    X