Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Jednoduchý salát z čínského zelí

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jednoduchý salát z čínského zelí

    Nakrájíme do mísy čínské zelí, k němu nastrouháme nahrubo mrkev, osolíme, opepříme, zakápneme olivovým olejem a citrónovou šťávou.
    Můžeme a nemusíme dát tatarku.
    Tento recept mám od švagrové, je moc dobrý, a Ivanka psala, že tu takový není, takže jsem se asi nepřehlídla.
    Jinak samo se dá přidat, co kdo chce, dle chuti.


    Tento recept je v Nepečených slaných, ale všimla jsem si, že tu je kolonka Saláty, tak jsem ho tu překopírovala.
    anina s.

  • #2
    Ten salát mi připomněl dobu, kdy jsem ho asi před dvaceti lety dělávala, přiznám se, že taky s tou tatarkou, ale dávala jsem tam ještě na kostky nakrájený šunkový salám a sýr. obyčejný. eidam. Taky na kostky. Myslím, tedy, že jsem nekyselila, cibuli, pokud se mně chceš zeptat, nevím, nemůžu si fakt vzpomnět, už je to opravdu moc dávno. dvacet, patnáct let, co jsem ho dělala naposledy.Jo a bez té mrkve, ale ta tomu neublíží. Asi to chce zkusit v menším množství s troškou cibule a bez. Jedině tak. Cibuli si opravdu nepamatuji. Ale díky za připomínku. Děti se dnes na nějaký salát s masem ptaly, no a já si díky tobě zafrajeřím tvojím i tím mým. Jen doufám, že to zas budou jíst. Pa.


    ----------------------------------------------------------------------------

    Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
    Voltaire

    Comment


    • #3
      Ahoj Scarlet, já znám od švagrové mimo jiné právě "jen" ze zelí a té mrkve, jinak mi mrkev moc nechutná, možná ještě smažená...Ta citrónová šťáva ji přikyselí, salát není tak sladký. Tatarka je na "přilepšení", já míchám někdy se zakyskou. Cibuli nedávám, salát není pro mě potom tak jemný.
      Někdy zkus a uvidíš, ale samozřejmě se tam dá přidat skoro COKOLIV podle chuti nebo každý ať si do své misky přidá co chce, od sýru, salámu až po vařená vajíčka.
      Měj se a ráda Tě tu čtu...


      Last edited by janina s.; 15.11.2011, 01:41.
      anina s.

      Comment

      Pracuji...
      X