Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Polévka z čerstvých rajčat a zeleniny po Italsku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Polévka z čerstvých rajčat a zeleniny po Italsku

    Mrkev, celer a petržel nakrájím na kolečka, přidám cibuli nadrobno, česnek na plátky a na tuku trošku osmahnu, zapráším nepatrně hladkou moukou, osmahnu a zaleju vývarem z bujonu, přidám nasekaná rajčata a vařím do změknutí zeleniny. Přidám trošku bazalky a oregana.
    Dochutím pepřem, solí, případně vegetou a zavařuji nočky .Navrch petrželku nebo porek na jemná kolečka.

    Nočky : do hnečku dám vejce,trošku soli, přidám polohrubou mouku, tak, aby bylo zahoustlé těstíčko, nakonec malinko rozpuštěného másla, malé noky vařím asi 3 minutky v polévce, používám cedník na halušky. ale můžete vykrajovat lžičkou.
    Iris

  • #2
    Re: Polévka z čerstvých rajčat a zeleniny po Italsku

    Iris, to je nápad, sice to přizpůsobím pro sebe, ale potřebuji se zbavit rajčat z mražáku, tak udělám polévku. Tak dík.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Polévka z čerstvých rajčat a zeleniny po Italsku

      Iris, z těch tvých dvou polévek jsem udělal jednu, protože něco jsem měla a něco ne. zeleninu jsem neměla ani sýr. Takže jíšku, na to mražená rajčata, bobkový list, poepř, a míchala jsem , jak jsi psala, a na závěr jsem rozlámala špagety. Oregáno ano, cukr taky a sůl. No musím říct, že je moc dobrá. Sice ze dvou receptů jeden, ale když jsem všechno neměla, tak mi to musela stačit a je fakt taky dobrá. Dík a měj se.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Polévka z čerstvých rajčat a zeleniny po Italsku

        Vytvořila jsi třetí recept a to je úžasný, já se málokdy striktně držím receptu, pořád improvizuju a tak se pořád něco tvoří. Moc zdravím, Iris
        Iris

        Comment

        Pracuji...
        X