Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Polévka z uzeného masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Polévka z uzeného masa

    Click image for larger version

Name:	uzen
Views:	1
Size:	83.9 KB
ID:	146177Uzené maso dám vařit do studené vody, spolu s celou kořenovou zeleninou : mrkví, petrželí, celerem a cibulí, kterou jen rozpůlím a neloupu ! Slupky udělají krásnou barvu vývaru. Osolím, přidám několik kuliček nového koření,, pepře a vařím aspon hodinku.
    Přecedím přes husté síto do jiného hrnce, podle chuti přidám Podravku, přidám rýži uvařenou zvlášť / aby se mi vývar nezkalil / a mražený hrášek, nakonec něco zeleného, - petrželku, nebo zelenou část porku na kolečka. kousek masa nakrájím do polévky, ostatní použiji na jiné jídlo.
    Naše maminka do polévky dávala domácí flíčky, což taky dělám, ale musí se mi chtít.
    Last edited by iris; 17.11.2010, 09:02.
    Iris

  • #2
    Re: Polévka z uzeného masa

    Výborně Iris,tak ji dělám i já,ale někdy s obměnou,že uvařím kroupy a brambory a přidávám polévkovou zeleninu,množství řídím podle vývaru a strávníků. :P Jarmila.M
    Jarmila.M

    Comment


    • #3
      Re: Polévka z uzeného masa

      No ano, kroupy se tam perfektně hodí, taky si to obměnuji, ale zjistila jsem, že tady těch polévek moc není, tak jsem dala základ k přemýšlení, děkuju za podporu, kroupy, brambory, i houby někdy dávám, moc zdravím.
      Iris

      Comment


      • #4
        Re: Polévka z uzeného masa

        Já dávám taky kroupy, brambory a zeleninu a hlavně mě tam nesmí chybět celerová nať. Věrka. :P
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: Polévka z uzeného masa

          Ahoj, taky dávám kroupy a brambory a zeleninu. Mamka někdy dávala malinko jišky s paprikou, ale jen trochu, aby nebyla polévka hustá od mouky, ale o ostatních přísad.
          HankaP

          Comment


          • #6
            Re: Polévka z uzeného masa

            Tak já se na ni chystám tento týden. Já dávám jen zeleninu, brambory ne, a kroupy, no a petrželku. Tak dámy, nechte si chutnat.
            Jana H.

            Comment


            • #7
              Iris,děkuji za receptík-polévka výborná.Darina

              Comment

              Pracuji...
              X