Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Cizrnová krémová polévka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Cizrnová krémová polévka

    Na 6 porcí:
    500 g cizrny, namočené 12-36 hod ve studené vodě (nevadí, když začne klíčit, naopak, jenom musíme nejméně 1 x vyměnit vodu, zejména, když je teplo)
    2 větší mrkve
    2 stonky řapíkatého celeru
    1 větší cibule
    pepř mletý dle chuti
    2 malé sušené chilli papričky
    2 větvičky rozmarýnu (kdo nemá rád může použít majoránku, oregano apod.)
    3 stroužky česneku
    3 zralá oloupaná rajčata (já jsem dala sušená a v oleji)
    několik lístků špenátu (mangold)
    5 lžic oliv.oleje
    12 plátků bílého chleba (veky, bagety..)

    Z předem namočené cizrny vodu slít, dáme do větší nádoby,
    přidáme očištěnou a na větší kusy nakrájenou mrkev, celer, cibuli.
    Přidáme cca 3 l vody a přivedeme k varu.
    Cizrnu vaříme odkrytou mírným varem hodně do měkka alespoň jednu hodinu, sbíráme pěnu, která se tvoří na povrchu.
    Vodu solíme většinou až v polovině doby varu nebo ještě lépe na závěr, opepříme.
    Pokud nemáte rádi slupky,
    uvařenou cizrnu zcedíme,tekutinu uchováme ! a zalijeme ledovou vodou (třeba několikrát).
    Z ochlazené cizrny se slupky sloupnou a vyplavou na povrch, kde je snadno posbíráme sítkem.
    Asi čtvrtinu cizrny dáme stranou a 3/4 rozmixujeme společně s uvařenou zeleninou a vývarem, vrátíme do hrnce
    a dolitím horké vody si upravíme polévku na požadovanou hustotu.
    Na rozpálený olivový olej dáme osmahnout 2 stroužky česneku nakrájené nadrobno, až zavoní přidáme nasekaná rajčata, nebo pyré, nasekaný špenát.
    Vložíme do polévky společně s větvičkami rozmarýnu a malou chilli papričkou (já dávám dvě) povařte cca 10 minut, vyjmeme rozmarýn, dochutíme.
    Na oleji (nebo v toustovači, na grilu) osmahneme plátky veky, které z jedné strany potřeme česnekem.
    Při servírování vkládáme do talíře celou vařenou cizrnu, kterou jsme si dali stranou. Kdo má rád navrch zakápne extra panenským oliv. olejem.
    Dobrou chuť.


    Attached Files
    Last edited by Alena Jankova; 27.11.2011, 18:10.
    Alena J

  • #2
    Dělám ji jednodušeji, ale tenhle recpt je přímo skvostný !!!! Ukládám a těším se !!!
    Iris

    Comment

    Pracuji...
    X