Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Mrkvová krémová polévka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrkvová krémová polévka

    Mrkvová krémová polévka

    400 g mrkve
    1 l drůbežího vývaru (z kostky)
    2 ks cibule
    50 g másla
    1 svazek kopru (můžeme vynechat)
    1 bobkový list
    2 lžičky citronové šťávy
    špetku muškát.květu
    125 ml smetany na šlehání
    sůl a pepř

    Očištěnou a na kolečka nakrájenou mrkev, povaříme 10 min v drůb.vývaru.
    Oloupanou a drobně nakrájenou cibulku, osmahneme na kousku másla do sklovata.
    Z povařených mrkví můžeme nyní odebrat 1 menší naběračku na pozdější ozdobu na talíři ,ale to záleží na vás ,já to nedělám .
    Do vývaru s mrkví nyní dáme stonky z kopru,(pokud jej použijem)bobkový list a osmaženou cibulku a 5 min. společně provaříme,odstavíme.
    Stonky kopru a bobkový list vyndáme a ostatní dobře rozmixujeme za pomoci tyčového mixéru.
    Polévku nyní dochutíme citron.šťávou,muškát.květem,a smetanou.Krátce necháme přejít varem a dochutíme solí a pepřem.
    Na talíř dáme několik koleček vařené mrkve,pokud jsme si je odložili a větší špetku čerstvě pokrájeného kopru a zalijeme teplou polévkou.Je vynikající a moc chutná hlavně dětem,dělávám ji někdy i bez kopru ,když ho nemám po ruce a je to taky dobré.Vypadá složitě,ale je to strašně jednoduché, rychlé a moc dobré.Recept je od mé tety z Bavorska.Tak dobrou chuť Hančí
    Hančí

  • #2
    Re: Mrkvová krémová polévka

    Hančí, to je výborný,že máš tyto recepty. Nemáš recept na bavorské knedlíky? Já vím, že se podávaly s červeným zelím a s vepřovým kolenem. Mám dojem, že je to typické jídlo, jako u nás knedlo-zelo-vepřo.Já ten recept někde mám, ale nevím kde. Mám dost kuchařek hlavně ty sešity. Kolikrát jsem si říkala, že ho udělaám, až jsem ho někde zašantročila, nevím kde hledat. Takhle by to bylo pohodlnější. Já vím, jsem potvora líná. Díky moc. Jana H.
    Ty recepty přihazuj, jak budeš moct.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Mrkvová krémová polévka

      Jani, no ty mi dáváš, já to jdu hledat, tak jednoduchý to u mě taky není.Já ty knedle, klepavý nemám ráda, myslíš ty měkký velký koule z bramborového těsta???Náš mladej to miluje,někde to taky mám,ale ona je to věda ,oni to nějak bělej,aby byly světlý a tak se to dnes kupuje jako plotovar v pytlíku už vybělený a jen se do toho něco přidává.Ale zkusím něco najít vydrž.Nebo myslíš houskovej???Napiš, ať vím co hledat!!!Pá Hančí
      Hančí

      Comment


      • #4
        Re: Mrkvová krémová polévka

        Ahoj Janí, tak jsem náhodou právě telefonovala s Bavorákama,recept mi neřekli,kupujou je hotový v pytlíku,jen uhňácat a dát vařit,no to nám tedy pomůže,viď?Ono je to ze syrových brambor jako bosáky,ale slejou vodu,nechaj vykapat na sítku ,přidávaj škrob a něco s tím ještě dělaj, aby to vybělili, jak říkaj,aby to nečernalo a zůstalo žluťoučké,mlíko nestačí, je to něco jinýho,ale nemůžu zatím zjistit co .Tetka to léta kupuje hotové,je prý s tím moc práce. Tak ti bohužel taky neporadím. Pá Hančí
        Hančí

        Comment


        • #5
          Re: Mrkvová krémová polévka

          Ahoj Hančí,to nevadí i tak jsi moc hodná. Jana H.
          Jana H.

          Comment

          Pracuji...
          X