Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Polévka z řapíkatého celeru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Polévka z řapíkatého celeru

    Řapíkatý celer, jedna mrkev, brambory, cibule, zeleninový vývar, česnek, kys. smetana, trošku muškátu / nemusí být/ pepř, sůl. olej.

    Řapíkatý celer nakrájíme na kousky,/lístečky si necháne stranou, nasekáme je/ mrkev také nakrájíme na kolečka, cibuli na jemno, česnek na plátky.
    Na oleji osmahneme cibuli, česnek, řapíkatý celer, mrkev, posypeme jemně hl. moukou a zasmažíme, zalijeme vývarem, můžeme použít zeleninový bujon, nebo podravku, povaříme, asi po 10 min. přidáme brambory nakrájené na kostičky a vaříme do měkka.
    Přidáme trošku muškátu, nasekané lístky celeru. Vypneme a přidáme kysanou smetanu, nebo trochu kysané, trochu šlehačky. Dochutíme, ozdobíme.
    Click image for larger version

Name:	pol
Views:	1
Size:	145.2 KB
ID:	146278
    Iris

  • #2
    Všechno doma mám jen ten celer ne. Jdu do zeleniy, snad budou mít.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Tak jsem konečně ten celer sehnala, polévku uvařila a musím konstatovat, že je moc dobrá. Iris, povedla se ti. 1********
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Iris dík za receptík, dnes jsem spáchala s kysanou smetanou, je vynikající. Dokonce i muž pochválil, to je pocta. Už je uložená v oblíbených
        Renata

        Comment


        • #5
          Iris, to je skvělá polívečka, dělala jsem ji bez brambor a myslím, že i tak na chuti neutrpěla. Zákyska krásně zjemní hodně vyraznou chuť celeru, rodinka si pochvalovala. Díky za receptík.
          Click image for larger version

Name:	celerov
Views:	1
Size:	143.7 KB
ID:	142821 ZDENY
          ZDENY

          Comment


          • #6
            Včera jsem ji vařila, je moc dobrá.



            Click image for larger version

Name:	polévka z řapíkatého celeru.jpg
Views:	1
Size:	123.2 KB
ID:	144364

            anina s.

            Comment

            Pracuji...
            X