Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kulajda od Berounky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kulajda od Berounky

    500 g nakr.čerstvých hub, 250 g kořenové zeleniny, 6 brambor, 1 stř. velká cibule, 1 lžíce sádla, 4 ks celý pepř, 2 ks nové koření, 1 bobk.list, sůl, drc.kmín, 1smetana, 2 lžíce hl.mouky, 1/2 l vývaru, vejce dle počtu strávníků, na dochucení ocet, kopr, ml. pepř.
    Na sádle osmahneme nadrobno nakr. cibuli a po chvilce najemno nakr. koř. zeleninu, zalijeme 1 l vody, přidáme houby, nakr. brambory, koření, vývar.
    Povaříme cca 25 minut, zahustíme moukou rozkvedlanou ve smetaně a necháme ještě 15 minut provařit. Dochutíme octem, solí, pepřem příp. nasekaným koprem.
    Čerstvá vejce zlehka spustíme do polévky (třeba z naběračky nebo šálku), necháme 3 minuty mírně povařit a v odstavené polévce 5 minut nechat dojít. Žloutky mají být poloměkké.
    Někdy vařím vejce zvlášť ve vodě okyselené octem, když potřebuji 8 - 10 vajec, špatně se v polévce loví.
    Bílek lžící nebo vidličkou jakoby přetáhneme přes žloutek.
    Attached Files
    Last edited by Alena Jankova; 21.04.2016, 18:27.
    Alena J

  • #2
    Jako bych to psala já kdysi byly v Apetitu asi 3 recepty na kulajdu, v jednom byla právě ta zelenina, tak jsem to zkusila a od té doby dělám. Má daleko lepší chuť. Některé kolegyně se té zelenině divily ale je to fakt dobrota.
    S vejci nakládám přesně takhle... jen jsem netušila, že je to od Berounky
    Kdo nedělá...... vyzkoušejte !!!!!! Alen... paráda
    Iris

    Comment


    • #3
      Vyzkouším, dělám podobně, ale kapku jinak.
      Věrka.

      Comment

      Pracuji...
      X