Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rychlá polévka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Rychlá polévka

    V hrnci usmažím jíšku z 1/2 másla a 3 vrchovatých lžic hladké mouky. Na to klepnu 3 vajíčka a míchám až se nadělají hrudky. Zaliji horkou vodou, přidám zeleninový bujón nebo vegetu.(může být i zelenina). K tomu přidám 2 lžíce dětské krupičky rozmíchané v troše vody a povařím. Nakonec přidám zelenou petrželku.
    Ketka 1957

  • #2
    Ketko dělám podobně, dávám místo hl. mouky hned jemnou krupičku, nebo hr. mouku, trochu zeleninky a je to moc výborné. Muž by bez poléky nežil.
    Renata

    Comment


    • #3
      Taky dělám,jako Renata.Já to našla,když byly děti malé v kuchařce pro děti.Bylo to tam jako polévka z vaječné jíšky.
      Janah

      Comment


      • #4
        Nám to dělávala babička a mamka. Moc nám chutnala a já ji zase dělávala dětem. Teď ji vařím vnoučatům a máme ji rádi prostě všichni. Hlavně je fajn že je tak rychlá když není právě moc času na vaření že?
        Ketka 1957

        Comment


        • #5
          Ketko,to je fakt na ní to nejlepší,že je tak rychlá.Ale vážně.....je to moc dobrá polévka.
          Janah

          Comment


          • #6
            čauky,dnes zkusím tvou polévku a dám ti vědět jak se chytne buď fit a nedej se

            Comment


            • #7
              čauky už tě mám

              Comment


              • #8
                Ahoj Ketko,
                dnes jsem hledal nějakou fofr polévku, co zasytí a zahřeje. Náhodou jsem narazil na bezvadnou polévku od tebe. Díky za jednoduchý recept. Je moc dobrá.
                Attached Files
                Last edited by ; 11.03.2010, 10:51.

                Comment


                • #9
                  Já ji znám pod názvem milionová polévka
                  MARUŠKA

                  Comment


                  • #10
                    Taky jí dělám ale z krupicové jíšky a přidám hovězí bujón a někde jí tu vlastně taky mám...právě nám,tedy synovi chutnalo,že tam zelenina být nemusí!!
                    Last edited by Hančí; 11.03.2010, 20:21.
                    Hančí

                    Comment


                    • #11
                      Dneska jsem ji dělala,přidala jsem mrkev,hrášek-výborná!
                      Attached Files
                      LENKA

                      Comment


                      • #12
                        Právě ji vařím, jen nemám dětskou krupičku, tak ještě vymyslím, co pak do ní dám
                        (možná strouhaný
                        sýr?) a sušenou pažitku na ozdobu určitě.

                        Attached Files
                        Last edited by janina s.; 24.05.2013, 19:46.
                        anina s.

                        Comment


                        • #13
                          Tak já dneska taky dělala, babička mlaskala.... já dětskou krupičku neměla, jen hrubou krupici, tak jsem ji přisypala v momentě, kdy se dělaly žmolky z jíšky a vajíčka....opražila a zalila horkou vodu a dále už stejně, přidala jsem jako Léna čerstvý hrášek a nastrouhanou mrkev, nakonec hodně pterželky a pažitky. Ta polévka je geniální, i bez zeleniny / dle Hančíííí/ a podle Ketky a dále podle všech, které s tím receptem pracují........ super.
                          Iris

                          Comment


                          • #14
                            Já ji znám pod názvem zlatá polívka a dělám ji takto:
                            Na másle osmahnu najemno nastrouhanou kořenovou zeleninu (strouhám ji na robotě ve větším množství, promíchám a naporcuji do mikroténových sáčků, dám do mrazničku a pak jen odebírám do polévek, svíčkové atd.)
                            Zaliji vodou, přidám slepičí bujón a povařím. V hrnku v troše vody rozmíchám dětskou krupičku, vleji do polévky, povařím a ke konci přidám rozšlehané vejce, pažitku, petrželku.
                            Je to opravdu fofr polévka a moc dobrá.

                            Comment


                            • #15
                              Ahoj Kety, já ji dělala nedávno podle Ketky1957, jak už jsem psala.
                              Ale protože kluk nemusí zeleninu ( jednou za čas ji uvařím - mraženou a pak rozmixuju ), tak já nasypu do vařící vody Vegetu, masox, pokud mám, suš. česnek, papriku, sůl, kari - vše podle nálady, suš. houby, pár minutek povařím a pak buď vliju rozšlehaná vejce např. s moukou nebo vsypu tenké nudle. Jinak tam přidávám i trochu másla a mléka. Dozdobím sušenou pažitkou.
                              Polívka je za pár minut a je taky dobrá.
                              anina s.

                              Comment

                              Pracuji...
                              X