Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Květákové placičky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Květákové placičky

    Inspirovala jsem se receptem a komentáři u "květákových kroket podle Z. Trošky"
    od Daniely H.
    Snad nevadí tento "ucelený" recept, nenašla jsem takový.

    Nastrouhala jsem květák na hrubém struhadle, přidala sůl, pepř, majoránku, strouhanku, polohrubou mouku, žloutky, nakonec sníh.
    Konzistence by neměla být řídká, ale trochu hustější.
    (Já těsto měla moc husté, 2 vajíčka byla málo, tak jsem to trochu
    zředila smetanou 12%ní.)
    Na rozpálený olej jsem dala trochu těsta, uplácala a po zezlátnutí obrátila.
    Ovšem neumím dělat malé věci, tak mám placky, ne placičky.
    Jsou moc dobré, takto jsem je dělala poprvé, jinak dělávám smažený květák nebo
    jako mozeček.
    K tomu jsem udělala bramborovou kaši a okurkový salát se zakyskou.

    Kdo chce, může si do těsta přidat uzeninu.



    Last edited by janina s.; 13.10.2011, 17:00.
    anina s.

  • #2
    Placičky z jakékoli zeleniny mám moc ráda, hned bych si jednu z talíře odebrala (nestačila by ti jedna?), já dávám celá vejce a někdy je udělám z povařeného květáku, ze syrového mě trošku pálí - ale sním je taky. Díky za tip, už jsem je dlouho nedělala.
    Věrik ♥♥♥

    Comment


    • #3
      Věriku, souhlasím.
      Klidně si odeber, to je jen počet na talíři, na jiném jich mám daleko víc.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Jani, taky je tak dělám...ze syrového..... přidávám trochu česneku..., je to moc dobré, u nás se to doma dělalo často....tak v tom pokračuji...je to bezva receptík.
        Iris

        Comment


        • #5
          Já dělám z povařeného, jinak jsou výborné, mám je raději jak mozeček.
          Jana H.

          Comment


          • #6
            Naše děti tyhle květákové palačinky milují, již z názvu vyplývá, že si nejdřív připravím takové palačinkové těstíčko,do kterého dám asi tak 3 vejce, přistrouhám syrový květák , česnek, měkký salám, jakýkoliv sýr, pepř, sůl, bylinky, trošku kmínu. Dělám na pánev malé placičky a smažím. Jsou výborné i studené.

            Comment

            Pracuji...
            X