Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zeleninový salát s jogurtovo-majonézovým dresinkem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zeleninový salát s jogurtovo-majonézovým dresinkem

    Zeleninový salát s jogurtovo-majonézovým dresinkem

    3 rajčata
    1/2 salátové okurky
    1 paprika
    1/2 cibule
    1 stroužek česneku
    1 bílý jogurt (380 g)
    2 - 4 lžíce majolky
    citrónová nebo limetková šťáva (může být i koncentrát)
    cukr
    sůl
    bazalka, oregáno, tymián

    Zeleninu nakrájíme, k ní prolisujeme nebo utřeme česnek. Přidáme majonézu (udělá dobrou chuť) a jogurt, mírně přisolíme, osladíme a okyselíme citrónovou šťávou podle chuti. Od každého koření dáme špetičku, tedy podle toho, co nám chutná.
    Pokud si tenhle dresink dovedeme upravit podlé své chuti, je o mnoho lepší než kupovaný, a asi i levnější. Mohu dodat, že kdo se neobejde bez masa, lze do salátu masíčko přidat, nebo i uzeninu. Někdo dává i trochu kečupu. Chuť salátu závisí i na druhu použitého jogurtu.
    Attached Files
    Zuzana

  • #2
    Ahoj Zuzi, všechno doma mám kromě majonézy, tak to musím napravit.
    Bez ní by to nebylo úplně ono. Jinak všechny věci můžeme ( jak víme, krom kluka...).
    Nebudeš se zlobit, když ten recept zkopíruješ i do kolonky "SALÁTY"?
    Pěkný večer.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Ahoj JaniS.,
      tak vidíš, jak jsem roztržitá. Já jsem u toho ještě dohlížela na děti, proto jsem nepořádně prohlédla kategorie a recept jsem plácla sem. Díky za upozornění, už je to v salátech. Naštěstí v těch zeleninových jídlech není zase až tak mimo. U nás to jedí i děti, chtěla jsem vyfotit holku nad prázdnou miskou, měla měla kouzelně špinavou pusinku (holka, ne ta miska), ale trvala na tom, že jí mám jít umýt, tak jsem ji netrápila.
      S majonézou je to opravdu vynikající, ale když ji někdo nesmí, obejde se i bez ní. Ještě dodatek, majonézu používám Hellmann´s, některé jiné jsou docela ...nedobré, podle mě.
      Pa!
      Last edited by Zuzana F.; 04.08.2010, 22:08.
      Zuzana

      Comment


      • #4
        Zuzi, my kupujeme jen Hellmanns, ostatní jsou takové "latexové", ještě nám chutná z Lidlu, ale tu kupuje mamka, tak nám už dvě dala a jinak v Bille CLEVER, ale s feferonkama.
        Měj se.
        anina s.

        Comment

        Pracuji...
        X