Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pangasius na dva různé způsoby

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pangasius na dva různé způsoby

    V poslední době se velice rozšířil prodej výborné rybičky jménem Pangasius. Rybka je to fakt moc dobrá, prodává se nejčastěji ve formě zmražených"ledovaných" filet bez kůže a hlavně bez kostí a bez rybího zápachu.
    Ráda bych vám nabídla dva recepty, které jsou přípravou podobné, ale ve finále každý jiný!

    Rybí pozdrav z Palerma aneb pangasius na italský způsob

    600g filet z pangasia
    2 lžíce oleje
    3 větší stroužky česneku
    1 cibule
    150g Gorgonzoly nebo Nivy
    12%smetana na vaření
    sůl, oregáno
    olivy(nemusí být, záleží na oblibě)

    V pekáči na oleji osmahneme na kolečka nakrájenou cibuli a rozsekaný česnek, přidáme rozemnuté oregáno. Do tohoto základu vložíme rozmražené, osušené filety, lehce osolíme (pozor sýr je dost slaný)posypeme sýrem a dle chuti pokrájenými olivami. Zalijeme smetanou a zapékáme ve vyhřáté troubě asi 30-45 minut. Podáváme s těstovinovou nebo obyčejnou rýží.


    Rybka Řeka Zorby aneb pangasius na řecký způsob.

    600g filet z pangasia
    2 lžíce oleje
    3 větší stroužky česneku
    1 cibule
    4-6 rajčat(mohou být i nakládaná)
    40g másla
    sůl, petrželka, mletý(raději bílý) pepř
    citrónová šťáva, oregáno

    V pekáči na oleji osmahneme na kolečka nakrájenou cibuli a rozsekaný česnek, přidáme nadrobno nakrájenou petrželku a rozemnuté oregáno. Do tohoto základu vložíme rozmražené, osušené filety, osolíme a zakapeme citrónovou šťávou. Na ryby navršíme oloupaná, na čtvrtky nakrájená rajčata, osolíme, opepříme.
    Povrch posypeme jemnými lupínky másla, přiklopíme a zapékáme ve vyhřáté troubě asi 30-45 minut.
    Pokud použijeme čerstvá rajčata, můžeme povrch posypat před dopečením strouhaným Eidamem(nebo jiným sýrem). V případě, že jsme použili nakládaná rajčata, máme hodně omáčky, do které můžeme před koncem úpravy přidat pár pokrájených černých oliv.
    Podáváme opět nejlépe s těstovinovou nebo obyčejnou rýží, případně můžeme zaexperimentovat i s kuskusem.

    Doufám, že si rybičky oblíbíte, tak jako moje nenasytná rodinka.
    Iva Ver.

  • #2
    Re: Pangasius na dva různé způsoby

    ja ryby nemusim je mi po nich tezko

    Comment


    • #3
      Re: Pangasius na dva různé způsoby

      Taky ryby zrovna nemusim,ale pangasia bych se ujedla.To snad ani nemá nic společného se smradlavou rybou jeto báječné a taky můžu jen doporučit a určitě recept vyzkoušim.Jíťa

      Comment


      • #4
        Re: Pangasius na dva různé způsoby

        Přesně tak. Tuhle rybu jedí i lidi, kteří jiné ryby vůbec nejedí. Fakt to někdy vyzkoušejte.

        Comment


        • #5
          Re: Pangasius na dva různé způsoby

          a da se koupit nekde

          Comment


          • #6
            Re: Pangasius na dva různé způsoby

            Danielo odkud jste? Podle toho Vám snad poradím.

            Comment


            • #7
              Re: Pangasius na dva různé způsoby

              jsem z bestina je to mala vesnice nepochazim ale odtud

              Comment


              • #8
                Re: Pangasius na dva různé způsoby

                Danielo, tak to se omlouvám, ale moc Vám asi neporadím. Zkuste nějaký supermarket. V Praze to prodává Lidl, Penny, Hypernova atd. Dejte pozor, aby filety neměly moc velkou ledovou krustu. Normální je 15%glazura, kterou většinou zpracovatel udává na obalu, ale na trhu bývají i filety horší kvality. Ideální je když jsou filety lehce oddělitelné od sebe, mají tenkou ledovou krustu a jsou čistě bílé, někdy lehce narůžovělé.V těch marketech je většinou prodávají v půlkilových průhledných sáčcích, takže se to dá lehce "prozkoumat".

                Comment


                • #9
                  Re: Pangasius na dva různé způsoby

                  :P čauky Ivo, tak jsem rybičku dneska koupila a zítra jí udělám. Kačka a já máme chuť na tu s tou nivou ale malý Jára sýry vůbec nejí a tak udělám s těmi rajčaty. Se sýrem udělám až ho někam vyženu. Ahoj Iva M.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pangasius na dva různé způsoby

                    :P Ahoj Ivo, dělala jsem tu rybku s rajčetem a bylo to opravdu moc dobré. Mám to natočené a tak až na to dojde řada dám to na web, že je to od tebe. Dobrou Ivana
                    Ivana M

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pangasius na dva různé způsoby

                      Pangasia mi jednou poradil v Kauflandu jeden starý pán a protože staří lidé mají vždycky pravdu,tak jsem ji koupila a od té doby kupuji.Je výborná i jen tak přírodně posypaná rybím kořením o pečená na másle nebo oleji a k tomu brambor s pažitkou.Kdo má vyšší cholesterol tak to je výborná dieta.Vaše recepty ale 100% vyzkouším také.Zdravím
                      Daniela

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pangasius na dva různé způsoby

                        Ahoj Ivano,
                        tak to jsem moc ráda, že Ti má oblíbená ryba chutnala. Kdybys chtěla pangase zařadit do repertoáru častěji-tak Ti můžu rybu přivézt z velkoobchodu o hodně levnější než se prodává v krámě( nabídka platí pro všechny z Chuchle a okolí). Jediná podmínka je vzít 5kg najednou...To je dávka pro naší rodinu sotva na měsíc. Jsme děsný rybožrouti nebo spíš všehožrouti.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pangasius na dva různé způsoby

                          :P :P Ivo určitě zajdu a využiju to, fakt to bylo výborné a měla jsem pocit, že jednou jím zdravěji a dobré jídlo.. Ivana M.
                          Ivana M

                          Comment


                          • #14
                            Já jsem Pangasia poprvé usmažila normálně jako kapra a potom jem ho dělala klasicky na másle ,kmíně a okořenila kořením na ryby.Bylo obojí dobré, výhoda je, že to nemá kosti,takže to baštil i můj syn.Ale na Vánoce to asi vyhraje klasika - smažený kapr.

                            Comment


                            • #15
                              Škoda že nebydlím v Chuchli taky bych brala 5kg pangasia
                              MARUŠKA

                              Comment

                              Pracuji...
                              X