Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Houbové palačinky zapečené

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Houbové palačinky zapečené

    Houby podusím na másle, osolíme, opepříme, dáme drcený kmín. Vodu úplně necháme vydusit. do hotových hub přidáme trochu strouhaného sýra, nejradši dělám s parmazánem, ale je to na Vaši chuti.
    Upečeme palačinky : 250 g hl. mouky 2 vejce, sůl, 1/2 l. mléka

    Palačinky natřeme houbovou směsí, zavineme a dáme do pekáčku, Asi 100 ml smetany rozkvedláme s 1 vejcem, osolíme, opepříme, přidáme špetku muškátu / nemusí být / a nastrouhaný sýr, zalejeme palačinky,zapečeme cca 20 min, po vyndání z trouby ještě posypeme zbytekm sýra.
    Attached Files
    Iris

  • #2
    IRIS, to vypadá moc dobře, někdy zkusím, jinak jak jsem psala, houby se u nás jedí pouze jako smaženice nebo jedlé bedle jako řízky, ale používám aspoň koření "sušené houby".
    Asi to nebude chytrá otázka, ale kolika procentní smetanu tam dáváš?
    Dík za odpověď.
    Pa, Nina.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Nino, já si kupuju trvanlivou šlehačku v krabičce, mám je pořád v lednici, dlouho vydrží, je 30 %, ... čím víc tím lépe když už - tak už jinou nepoužívám. A kysanou Yoplait hustou. Já ty méně procentí smetany nějak nemusím, jakož i jogurty, pěkně smetanovej, žádnej ligt.
      Iris

      Comment


      • #4
        Iris, dík za odpověď. Já bych taky dala šlehačku, mám ráda ty "tučnější" smetany, ale chtěla jsem se zeptat, když píšeš smetana, někdo by dal 12%-ní a to asi není ono, ale do omáček ji dávám. Zakysané taky ty tučnější. Pa, Nina.
        anina s.

        Comment

        Pracuji...
        X