Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sladká koprová omáčka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sladká koprová omáčka

    1 litr mléka 4 vejce uvařená natvrdo polohrubá mouka (1 vrchovatá polévková lžíce) sůl cukr (polévková lžíce) ocet nasekaný kopr (klidne i nasekaný zmražený kopr)

    Mléko uvedeme do varu. Mezitím si v hrnečku rozmícháme polohrubou mouku s mlékem (na zahuštění). Až se mléko začne vařit, přídáme rozmíchanou polohrubou mouku a za stálého míchání necháme zhoustnout do krémové podoby. Osladíme, trochu osolíme a přidáme nasekaný kopr (čím více tím lépe). Nakonec odchutíme octem. Musíme ho rychle zamíchat, aby se omáčka nezdrcla. A je hotovo.



    Doporučená příloha:
    houskové knedlík, brambory a vařená vejce

  • #2
    Sladkou koprovku vařívala moje mamka, i křenovou. To jsme si dávali do nosu.
    Renata

    Comment


    • #3
      V receptu je ocet, takže bude taková sladkokyselá, že? Takovou ji zbožňuji, ale nevařím, protože ji jím jen já. A s bramborem a vejcem to nemá chybu.
      Věrik ♥♥♥

      Comment


      • #4
        Koprovku znám od našich - do hlubokého talíře uvařené brambůrky, koprovka hustá a vaječná omeleta, a s lžící jsme jako děcka mlaskaly.
        Momentálně se bojím teplého mléka, nedělá mi dobře, ale kopr mám ráda.
        Jinak já, pokud něco jím sama, a chlapům to nejede, klidně si to pro sebe ukuchtím, tolik se mám ráda.
        Last edited by janina s.; 05.02.2011, 19:02.
        anina s.

        Comment


        • #5
          no na litr mléka je octa 1 polévková lžíce, takže tam není vůbec cítit a omáčka je opravdu hustá a sladká

          Comment


          • #6
            ideální aby nebyla přeslazená, taky to sice někdy "přeoctím" ale raději mám sladší :P zkusím ji i podle tohoto receptu děkuji :P
            "Nakreslím si svět tužkou, která nemá tuhu. Napíšu o tom světě knihu, která bude bez písmenek. Pojmenuju ho jménem, které nikdy nikdo nevysloví. A budu tam žít, když budu spát " - Rohliczek

            Comment

            Pracuji...
            X