Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Vaječný konak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Vaječný konak

    4 žloutky(nejlépe domácí vejce) 12dkg cukru moučka,1 vanilkový cukr,1kondenzované mléko slazené,1 kondenzované mléko neslazené,rum podle chuti ale může být i líh nebo slivovice
    Cukry,žloutky,našleháme za postupného přidávánín konde.mlék asi 15 minut,poté postupně přidáme rum(já dávala okolo 0,5l)podle chuti a požadované síly.Nalít do flašek(ne úlně plné aby se mohlo promíchat)a nechat odležet,ale může se pít ihned.

  • #2
    Re: Vaječný konak

    Moje kolegyně ho dělávala z rumu a byl vynikající. Jana H.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Vaječný konak

      Já ho dělám taky s rumem a je moooc dobrý a na to si dám šlehačku a trochu čokolády a dospodu třeba nanukáč a to já můžu. Věrka. :P
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Re: Vaječný konak

        Vaječný koňak jedině z rumu!! A cukr už nepřidávám-slazené kond. mléko je sladké až až...

        Holky, takový zmrzlinový pohár s ovocem a šlehačkou a na to panáka vaječňáku
        Dagmar

        Comment


        • #5
          Re: Vaječný konak

          Jitule, tak my ho děláme taky jedině z rumu,jinak stejně jako ty ,ale cukr už nedáváme.Dětem jsem dělávala na vánoce slabounký a přidávala trochu tmavého kakaa v prášku a jak jim šmakoval čokoládový!!! Teda holky, to jsou lákadla a zase v noci!!! Jdu jinam. Pá Hančí
          Hančí

          Comment


          • #6
            Re: Vaječný konak

            Taky nedávám cukr našlehávám vše ve šlehači nakonec vmíchám rum je pak krásně jemný.Pohár se zmrzlinou šlehačkou čokoládou a navrch vaječnák nemá chybu.Zkuste dát roupůlený banán na chvíli do mikra,pak nazdobte a polijte vaječňákem.Nejrychlejší dezert co znám.Banán rozříznout na půlky řezem na talířek.Maruška
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Re: Vaječný konak

              Já dělám vaječný koňak za tepla. Nevěřím moc čerstvosti vajíček a přístup k domácím nemám. Přidám recept.
              Kamila

              Comment


              • #8
                Re: Vaječný konak

                Ahoj děvčata já mám recept na koňak bez vajec a místo toho se tam dávají pudinkové prášky. Ještě jsem to nezkoušela. Snad najdu odvahu, ale pořád si říkám, vždyť ty pudinky tam musí být cítit, když nejsou uvařený. Já to zkusím. Ivana
                Ivana M

                Comment


                • #9
                  Re: Vaječný konak

                  Ivanko,no, na to jsem taky zvědavá ,dej pak vědět, jaký to je!!!Hančí
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vaječný konak

                    Ahoj holky kucharinky.
                    Jeeeeeeeeeeeeeee ja mam ze sebe radost.Asi po dvou hodinach prouzdani na strankach (techto) jsem konecne nasla recept na vajecny liquer.Jsem tak stastna a asi nejsem uplne tak blba.Diky za receptik,ze je zde.
                    Papa
                    Renda

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vaječný konak

                      Pozor
                      Milada dala její recept na vaječňák do receptů na cukroví, takže kdo chce, ať koukne ještě tam
                      HankaP

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vaječný konak

                        Ahoj Hani P.

                        Dekuji,mrknu,ale aspon nejakou predstavuju o vyrobe vajecneho liqueru mam a snad se mi povede.Sestra mi dneska oznamila,ze mi koupila ten nastavec s pytlekem na spicky a jiz dnes se moc tesim,az budu delat spicky podle Ivancinyho receptu.Mnam......
                        Renda

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vaječný konak

                          Takhle dělám vaječný koňak také a s rumem!Je výborný!!A zkoušela jsem tam přidat trochu kakaa,byl taky dobrý,ale ten normál je fakt lepší.
                          LENKA

                          Comment


                          • #14
                            Já dělám vaječňát taky bez vajec a nahrazuji vejce sypkým krémem Dr. Oetker. Recept: 1/4l mléka, 1 Salko, 2 - 3 lžíce krému Dr. Oetker, 1/4l rumu, 1 vanilkový cukr
                            Dělám to v šejkru a je to na rychlou (okamžitou) spotřebu. Pokud by se měl uchovat na později, nahraďte mléko neslazenou Tatrou. Markéta
                            Ketka 1957

                            Comment

                            Pracuji...
                            X