Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Likér z černého jeřábu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Likér z černého jeřábu

    Likér z černého jeřábu

    3 litry kuliček jeřábu
    1/2 litru rumu
    1/2 kg cukru
    2 vanilkové cukry
    2 lžičky kávy

    Kuličky nahrubo rozmixovat, vařit spolu s jedním litrem vody cca 20 minut. Pak propasírovat. Dát znovu vařit, přidat cukr + vanilk.cukr a kávu z 2 lžiček (udělat jen výluh=zalít kávu troškou vody). Já dělala rozpustnou. Celé povařit 5 minut, nechat vychladnout a přilít rum.
    Gábina

  • #2
    Slyšela jsem od jedné příbuzné bývalého muže, že ho dělala, ale ten černý jeřáb se dost málo pěstuje.
    Asi to bude dobrota.
    HankaP

    Comment


    • #3
      Tento postup se uvádí i pro přípravu bezinkového likéru. Janinka669

      Comment


      • #4
        Dělala jsem ho jen jednou, ale vydržel nám celou zimu, tajně na něj chodíme do spíže pozor!! Všichni i mé nedospělé děti je to lahůdka. Omlouváme to tím, že je přírodní lék na imunitu.

        Comment


        • #5
          Před chvílí jsem dopatlala první várku, místo rumu jsem dala 1 litr červeného vína, je to taky moc dobré, ne tak sladké. Druhá várka bude podle výše uvedeného receptu, aby byla nějaká změna .
          Blanka

          Comment


          • #6
            Ahoj Blani,
            já doufám, že ti bude chutnat
            Gábina

            Comment


            • #7
              No a to najdu až když to mám zavařený, taková škoda
              Alena J

              Comment


              • #8
                Alenko,tys to našla pozdě a já sice včas,ale myslela jsem si ještě počkám.A teď,jak bylo hnusně,tak mi to ptáčkové skorem sežrali.Měla jsem jen na poloviční dávku a to jsem původně myslela,že vyzkouším i ten od Zuzky F. s tou vodkou. No nic.A je to moc dobrý,podobný bezinkovému,no asi to moc dlouho nevydrží.
                Janah

                Comment


                • #9
                  Gabi, likér moc chutná, recept už jede do Itálie .
                  Blanka

                  Comment


                  • #10
                    Ahoj Blani,
                    no to je dobrý, to musím vyřídit mojí babičce, od který mám ten recept.
                    No neříkej mi, že máš ještě zásobičku! To já to vypila během pár dnů .
                    Gábina

                    Comment


                    • #11
                      Gabi, poslední láhev jsem šetřila, aby to kamarádka z Itálie mohla ochutnat, brzy nebude ani kapka. Jen aby se letos urodily černé jeřabiny.
                      Blanka

                      Comment

                      Pracuji...
                      X