Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Likér z bobulového ovoce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Likér z bobulového ovoce

    2 l bobulí bez stopek
    1 l vody
    2 hřebíčky
    1 kousek skořicové kůry
    1 badyán (když neseženete, nedá se svítit, likér uděláte i bez něj - vyzkoušeno)
    0,5 kg cukru
    0,5 lžičky kyseliny citrónové
    0,5 l vodky

    Bobule, vodu, hřebíčky skořici a badyán vařit 30 minut (počítáno od začátku varu). Potom přecedit a propasírovat přes jemné síto. Pak přidat cukr a vařit do jeho rozpuštění. Nechat vychladnout, přidat kyselinu citrónovou a vodku. Promíchat a nalít do lahví. A pak už jen ochutnávat a ochutnávat ...
    Tchýně tenhle likér dělá z aronií a je velmi vynikající. Já jsem ho dělala z červeného rybízu a byl také moc dobrý. A protože v kuchyni ráda riskuji, tak jsem to zkusila nejen z bobulí, ale dokonce i z grepů! No ta kombinace sladké a hořké chutě byla dost zajímavá (mňam!), takže kdyby to někdo zkoušel, tak pozor, ať vám příliš nevytráví!
    Zuzana

  • #2
    likér z bobulí

    A co jsou to aronie?díky za odpověd
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Maruško, aronie je černý jeřáb. Má hodně vitamínu c.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Tak Věrka mě předběhla. Pokud někdo někdo tohle má na zahradě, tak ví, že se to sbírá nejlépe až po namrznutí. Zuzka
        Zuzana

        Comment


        • #5
          Když vám to tam ovšem ptáčci nechají
          Janah

          Comment


          • #6
            Jo, tak to jste mi, Jani, připomněla, že i to se často stává Ale vzpomínám si, že nejenom ptáčci, ale i my, když jsme ještě byli děti, jsme to ozobávali. Zuzka
            Zuzana

            Comment


            • #7
              díky za odpověd
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                No,musím přiznat,že vloni mi ptáčci nechali dost a stejně jsem z toho nic nedělala Letos tedy vyzkouším ten likér.Tchýně z toho dělala taky dobrou marmeládu.A Zuzko,jestli to neva,tak my si tady všechny tykáme.
                Janah

                Comment


                • #9
                  Ahoj Jani,
                  tykání mi nevadí, jenom nevím, ke komu si to smím dovolit a komu by to třeba vadilo. Ještě si vzpomínám, že z toho máma kdysi dělala kompot a dávala ho mysím ke svíčkové místo brusinek, tak když Ti něco po ptačích hodech zbyde, bylo by to škoda to nějak nevyužít. Já zahradu nemám, co bych za to dala, kdybych si mohla takhle něco svého utrhnout. Ahoj Zuzana
                  Zuzana

                  Comment


                  • #10
                    Moc děkuji za recept, na zahradě dozrál rybíz a tak jsem zkusila likér podle Vašeho receptu. Každému chutnal. Iveta

                    Comment


                    • #11
                      Tak to přesně mi teď schází,určitě je to dobrý,hm....!!!
                      Hančí

                      Comment


                      • #12
                        Zuzi díky za novou inspiraci. Bude to určitě dobré. Markéta
                        Ketka 1957

                        Comment


                        • #13
                          Jo holky, jen si dejte, občas to snad neškodí. Budu zase muset nějaký také udělat.
                          Zuzana

                          Comment

                          Pracuji...
                          X