Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dušené srnčí maso

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Dušené srnčí maso

    Dušené srnčí s br. kaší

    asi 1kg vykoštěné srnčí kýty / trochu ji očistěte od blan /
    3 menší mrkve
    120g celeru
    2-3 střední cibule
    máslo
    olivový olej
    černá cibulová semínka - plná kávová lžička (nedala jsem, nemám)
    čerstvě umletý pepř a sůl
    plná polévková lžíce rajského protlaku
    500ml červeného vína ( dala bych jen 250ml a pak podle chuti podlévala dalším množstvím)
    500ml vývaru
    směs čerstvých bylinek - rozmarýn, tymián,
    2 listy bob. listu
    4stroužky česneku
    menší lžíce červené sušené papriky
    můžete přidat i pár černých jeřabin ( dala jsem brusiky)

    Zeleninu oloupejte a nasekejte na hrubší kousky. Kýtu očistěte a nakrájejte asi na kousky velké 2-3cm ( pekla jsem vcelku). Do hrnce s vyšším dnem dejte olej a máslo, přidejte mrkev,celer a cibuli - vše tak 8 minut restujte, dokud nezačnou chytat barvu, pak přidejte maso a česnek. Restujte dál, dokud se maso trochu nezbarví ze všech stran. Opepřete a osolte. Bylinky a bobkový list svázejte provázkem, ať je pak v jídle nemusíte lovit. Do hrnce přidejte protlak,/kdo má tak i jeřabiny /, cibulová semínka a papriku. Jídlo zamíchejte a zalijte vínem a vývarem. Ješte jednou zamíchejte a přiveďte k varu. Až se jídlo bude vařit přiklopte hrnec a dejte jej do předehřáte trouby na 180 stupňů. Pečte asi 2 hodiny. A ž se budete blížit ke konci, nechte nějakou dobu hrnec bez pokličky. Tekutina se začne redukovat a houstnout. Nakonec by jí mělo zbýt minimum (nechala jsem tekutiny více, zahustila kuličkou z másla a hl. mouky).


    V závorce jsou mé změny. Víno jsem měla kvalitní, suché, výsledek byl na náš vkus dost kyselý, proto bych dala zpočátku jen 250ml vína. Přisladila jsem marmeládou z černého rybízu, výsledek vynikající.


    Přílohu jsem zvolila bramb. knedlík - půl syrové, půl vařené brambory.


    Bohžohužel nevím, od koho recept pochází, je odněkud z netu, vynikající, dotyčné(mu) děkuji.
    Renata

  • #2
    Renátko. to je super... protože tenhle recept dělám s hovězím a ty tvoje závorky...jsou naprosto ideální !!! podobně jsem si to upravila taky.Jen jednou jsem ty jeřabiny měla.
    Víno a kořenová zelenina dělá divy , ale někdo se toho zbytečně bojí.
    Dokonce i ty knedlíky dělám stejně.. ten název polochlupaté je naprosto přesný.
    Dávám syrové brambory i vařené. Alenka mi jednou na ně napsala... nejsou ty knedlíky málo chlupaté ? to je přesně ono. !!!!!!Jsou polochlupaté recept si ukládám, protože je přesně takový v tvé úprave, jak nám to chutnalo a já si to nezapsala, improvizuji a pak už příště nevím. Připomněla jsi mi to. Tak moc díky.
    Iris

    Comment

    Pracuji...
    X