Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Biftek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Biftek

    Click image for larger version

Name:	biftek 004.jpg
Views:	1
Size:	44.6 KB
ID:	146385To je výsledek mých zkušeností s přípravou bifteku.
    Důležitý je výběr masa , svíčková... nejlépe z býčka, správně odleželá.
    Maso posypu mletým pepřem a pokapu olivovým olejem, NESOLÍM !!! dám uležet den před přípravou, nebo aspoň 2 hod, před... nakrájím na kusy cca 4 cm, nenaklepávám, jen lehce rukou poklepu. Svážu provázkem a utahnu,/ maso si zachová tvar a lépe se propeče.
    ˇPánev rozpálím na maximum, máme rádi středně propečený, takže z každé strany peču 3- 4 minuty, obracím kleštěmi, nepíchám do masa !!! Maso vyndám a nechám přikryté alobalem vydechnout několik minut.
    Mezitím si rozpálím troubu na 22O st, maso osolím a dám do trouby dopéci ...cca 4-5 minut.
    To je tak akorát na medium, pokud chcete krvavý, dobu zkrátíte .
    Pokud chcete štávClick image for larger version

Name:	biftek 002.jpg
Views:	1
Size:	45.2 KB
ID:	146384ičku, do uvolněné pánve na výpek přidáte kousek másla a malilinko vody, trochu hořčice, naposledy jsem dala Dijonskou medovou hořčici..... pClick image for larger version

Name:	grilovac
Views:	1
Size:	127.1 KB
ID:	146383odle mne nejlepší sosek.
    K tomu dle libosti, hranolky, nebo bramboráčky ala Soňa, na másle podušenou zeleninku ...
    Výběr pánve je důležitý !
    Click image for larger version

Name:	800.JPG
Views:	1
Size:	116.6 KB
ID:	146382
    Last edited by iris; 28.03.2011, 10:01.
    Iris

  • #2
    Iris, ty pokušitelko jedna, musím také bifteček brzy spáchat. Podle času asi děláš medium - propečený, my spíše jen medium, i když možná, když vidím výšku masa, tak ti také vyšel na medium - pružný. Dohotovení v troubě je pro mě novinka, používám jen pánev. Sosík máš moc zajímavý. Nedávno jsem vyčetla sosík za použití portského, tak musím vyzkoušet, neboť podle mě portské neškodí v žádné podobě a množství.

    ZDENY
    ZDENY

    Comment

    Pracuji...
    X