Oznámení

Collapse
No announcement yet.

OBRÁCENÉ ŘÍZKY z TROUBY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • OBRÁCENÉ ŘÍZKY z TROUBY

    Click image for larger version

Name:	ř
Views:	1
Size:	110.0 KB
ID:	146372
    Potřebujeme: plátky krkovice nebo kotlety bez kostí podle počtu strávníků
    2 velké cibule
    4 plátky anglické slaniny, nemusí být
    vejce
    strouhanku
    olej, sůl
    papírovou utěrku

    Postup: Plátky masa omyjeme , osušíme a osolíme. Do igelitového sáčku vsypeme strouhanku, do sáčku vložíme maso, aby bylo zakryté strouhankou a paličkou strouhanku po obou stranách vtlučeme do masa.Click image for larger version

Name:	ř
Views:	1
Size:	127.9 KB
ID:	146369
    Můžeme strouhanku vtloukat i bez sáčku, ale bude všude plno drobků
    Troubu dáme předehřát na 200°C. Na pánev nalijeme olej a rozehřejeme na střední teplotu. Vejce rozšleháme a maso se strouhankou vajíčkem protáhneme Click image for larger version

Name:	ř
Views:	1
Size:	125.5 KB
ID:	146370a pak do oleje, který je už správně rozehřátý (drobek strouhanky v oleji bublá) maso vložíme. Smažíme jen do zlatova, do zatáhnutí vaječného obalu. Osmažené maso položíme na papírovou utěrku a vysušíme tuk. Nejde o to udělat např. z použité krkovičky libové maso, ale mít na mase navíc svrchní olej je zbytečné.
    Oloupanou cibuli nakrájejte na kolečka a vrstvěte do pekáčku osmažené maso položte těsně k sobě, zasypte cibulí, a udělejte tolik vrstev, kolik potřebujete. Končit budete cibulí, na kterou můžete pro chuť položit plátky libovější anglické slaniny, přidá vůni, ale nemusí být. Click image for larger version

Name:	ř
Views:	1
Size:	138.8 KB
ID:	146371 Click image for larger version

Name:	ř
Views:	1
Size:	131.6 KB
ID:	146373
    Pekáček vložte do trouby a zapékejte asi 40 minut, nebo déle podle množství masa. Maso pustí výborný výpek a bude úplně měkkounké.Uvidíte jaká nádherná vůně jídla a křehkost masa vznikne. Pokud budete řízky nechávat i na druhý den, tak výpek slijte a řízky zase papírovou utěrkou osušte, ať na nich zbytečně neztuhne tuk z výpeku.
    Příloha vařené brambory.
    Dobrou chuť.
    ZDENY
    Last edited by ZDENY; 22.03.2011, 19:06.
    ZDENY

  • #2
    Tyhle řízky jsem dělala velmi ráda, když měla přijít návštěva, protože se dají připravit i den předem, šoupnout do ledničky a pak až hodinku před konzumací se šoupnou do trouby a je to. Takže kuchyň uklizená, já odpočatá a návštěva si pak pomlaskávala. Maso je tak měkké, že se krájí vidličkou. Musím zase někdy udělat.
    Ještě jsem si vzpomněla, jak mi tchýně chtěla kecat do vaření a říkala, že to jíst nebude, protože to maso je moc "vysoké" a ona to nerozžvejká. Rozžvejkala, rozžvejkala baba jedna. Ještě si přidala.
    Soňa

    Comment


    • #3
      Já ještě rozpustím asi v 1apůl deci masox ,řízky podleju a nechám je v troubě na 180st. jen 10 minut dojít,pak vypnu.Jsou měkkounké jak dort.Anglickou pokrájím na kousky a s cibulí dám na plech pak teprve osmažené řízky,pak cibule a podlít masoxem.
      Podávám s bramborovou kaší a rajčatovým salátem.
      MARUŠKA

      Comment


      • #4
        Dnes jsem pekla poprvé z krkovičky bez kosti (jinak už jsem to pekla z kuřecího), dala jsem domácí uzený špek a zkusila jsem to tedy s tím masoxem ve vodě.
        Moc jsme si pochutnali, pekla jsem na 180°C a určitě jsem to nedělala poprvé.

        Click image for larger version

Name:	obrácené řízky na talíři.jpg
Views:	1
Size:	113.5 KB
ID:	144579
        anina s.

        Comment


        • #5
          Souhlas

          Původně odeslal Sonia Zobrazit příspěvek
          Tyhle řízky jsem dělala velmi ráda, když měla přijít návštěva, protože se dají připravit i den předem, šoupnout do ledničky a pak až hodinku před konzumací se šoupnou do trouby a je to. Takže kuchyň uklizená, já odpočatá a návštěva si pak pomlaskávala. Maso je tak měkké, že se krájí vidličkou. Musím zase někdy udělat.
          Ještě jsem si vzpomněla, jak mi tchýně chtěla kecat do vaření a říkala, že to jíst nebude, protože to maso je moc "vysoké" a ona to nerozžvejká. Rozžvejkala, rozžvejkala baba jedna. Ještě si přidala.
          Ano,měl jsem stejnou zkušenost.Ten recept znám od mojí nebožky matky,dej jí pánBůh dobré nebe.Moje bývalá tchýně se na to tvářila podobně a potom si taky přidala.Tak trochu jsem cítil zadostiučinění.

          Comment


          • #6
            Dnes jsem vařila podobné jídlo, recept mi přišel emailem a myslím,
            že je zbytečné psát to jako nový recept.
            Kýtu jsem nakrájela na plátky, osolila, opepřila, v sáčku rozklepala ve strouhance.
            Protáhla rozšlehanými vajíčky, do kterých jsem přidala sušený tymián.
            Osmahla v rozpáleném oleji, naskládala do vymazaného pekáčku na hromádku nakrájené cibule na půlměsíčky, na řízky rozložila další hromádku nakrájené cibule a zalila
            smetanou.
            Má být šlehačka, manžel koupil 12%-ní, tak jsem dala tu, příště se šlehačkou.
            Zapékala jsem na 170°C asi 30 minut a během pečení jsem jednou řízky obrátila.
            Na kýtu, která je pro mě suchá, dopadly řízky výborně, maso bylo měkké.
            Příště zkusím z kotlety.
            K nim byly vařené brambory a zeleninový salát.

            Četla jsem recepty na různé úpravy řízků, od bůčkových,
            přes zalití masoxem s vodou, po pizza řízky.
            Zkusila jsem tyto a určitě jsem je nedělala poprvé.

            Fotka nebude, blbne mi paměťová karta v mobilu.
            Last edited by janina s.; 17.05.2014, 20:44.
            anina s.

            Comment

            Pracuji...
            X