Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kuřecí perkelt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kuřecí perkelt

    Click image for larger version

Name:	kuř. perkelt s r
Views:	1
Size:	96.8 KB
ID:	146359
    Podle tohoto receptu zůstane kuřecí maso velmi šťavnaté, i když je vařené a získá zajímavou chuť.

    Potřebujeme: horní kuřecí stehna, tzv. špalíčky, alespoň 4 na osobu
    3 středně velké cibule
    3 krabičky passaty ( používám od Valfrutty)nebo jiný hustý rajč. protlak
    sladkou mletou papriku
    sádlo, sůl, horkou vodu

    Postup: Ze špalíčků kuř. masa stáhneme kůži a odstraníme zbytky tuku. Click image for larger version

Name:	kuř. špal
Views:	1
Size:	101.9 KB
ID:	146361
    Cibuli nakrájíme nadrobno. Cibulí nešetřete dá perkeltu dobrou chuť i hustotu.V širším hrnci rozehřejeme sádlo a na něm cibuli při střední teplotě dusíme do růžova nespálit. Vsypte papriku, klidně půl sáčku, promíchejte, aby se spojila se sádlem.Click image for larger version

Name:	cibulka.jpg
Views:	1
Size:	145.7 KB
ID:	146360
    a hned zalijte passatou. Přilijte horkou vodu v množství podle toho jaké množství a hustotu chcete u perkeltu dosáhnout. Na 3 passaty dávám už jen tak něco málo přes čtvrlitr horké vody. Přiveďte k varu. Do vroucí vody naskládejte špalíčky masaClick image for larger version

Name:	maso v protlaku.jpg
Views:	1
Size:	106.5 KB
ID:	146362
    a hned ztlumte a nechte přikryté probublávat na velmi mírném ohni asi 40 minut. Opravdu si nízkou teplotu a čas hlídejte, ať si maso úplně nevyvaříte jako do vývaru. Podle chuti přisolte. Přílohou může být rýže, pečivo.
    Dobrou chuť.
    ZDENY
    ZDENY

  • #2
    Zdeny, tak přece jsi to ještě vložila?
    Vypadá to zajímavě a kuřecí máme rádi.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Tak já dělávám kuřecí perkelt většinou z kuřecích prsních řízků, přijde mi to rychleji hotové. Nakrájím na kostičky, na oleji osmažím cibuli, přidám nakrájené kuřecí maso, orestuju, přidám sladkou papriku, sůl a zaliju smetanou, někdy i dvěma, záleží na počtu strávníků. Případně ještě dosolím a jako přílohu většinou podávám těstoviny. Tak jsem se to naučila od tchyně a manželovi to takto s tou smetanou chutná. A hlavně je to rychle hotové.

      Comment


      • #4
        Petrulinko, tak já něco podobného dělávám, kluk miluje kuřecí prsíčka, nedám cibuli (když ji nechce ), jinak to udělám jako ty, k tomu kolínka nebo vrtule a jemu to chutná jako "kuře na paprice".
        Ale chtěla bych to zkusit i podle ZDENY.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Petrulinko a Jani s., to je zajímavá obměna se šlehačkou, tak já zase někdy vyzkouším váš recept. U kuř. špalíčků mi přijde, že jak má maso kost, tak se udrží maso takové šťavnatější, ale určitě by šla dobře použít i prsíčka. Ahoj

          ZDENY
          ZDENY

          Comment


          • #6
            Jani jo, jo, přesně, chutná jako kuře na paprice, ale je to rychleji hotové a tak jako ty, taky vařím k tomu většinou vrtulky. Zdeny, ti moji chlapi mají maso od kosti raději, jenže já jím z kuřete jen ty prsa, takže pokud dělám oběd i pro mě, tak většinou jen z kuřecích prsou. Ovšem pokud pro sebe chystám něco jiného, většinou zdravějšího, co chlapi nejí, tak jim udělám kuřecí stehna. AHOJ a tvůj recept taky určitě vyzkouším.

            Comment

            Pracuji...
            X