Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pirohy s bramborovo-tvarohovou náplní.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pirohy s bramborovo-tvarohovou náplní.

    Náplň:
    1 kg oloupaných brambor
    500 g tvarohu (vanička nebo kostka)
    1 větší cibule (+ 1 cibule pokud hotové budeme polévat tukem ze smaženou cibulkou)
    sůl
    pepř
    zelený pepř (nemusí být)
    Těsto:
    +/- 1kg mouky hladké
    1 vejce
    vlažná voda
    lžíce oleje

    Vařené brambory rozmačkáme do hladké konzistence,až vychladnou,zamícháme do nich tvaroh a do růžová osmaženou, na drobno nakrájenou cibulku.Přidáme pepř a podle potřeby sůl.Vše dobře promícháme.
    Těsto si zaděláme jako na nudle,ale volnější.Musí být sametově hladké a měkké.
    Těsto vyválíme na tenčí plát a vykrajujeme kolečka podle toho,jak velké pirožky chcete (já mám vykrajovátko 7 cm).
    Do prostředka naneseme náplň,přeložíme v polovině,okraje pečlivě stiskneme,aby se nám to při vaření nerozlepilo.
    Vaříme v osolené vodě asi 2 minutky po vyplavání pirohu na hladinu.Vyndáme cedníkem,opláchneme studenou vodou a po okapání hned podáváme.Můžeme přelít na talíři smaženou cibulkou,nebo smaženou na kostičky nakrájenou anglickou slaninou nebo obojím.Kdo nechce z tukem-pirohy jsou výborné ze zakysanou smetanou.Já jích vždy dělám jakoby dvojitou porcí pro každého,protože druhý den jsou mňamozní osmažené do zlatová z obou stran.
    BEA
Pracuji...
X