Oznámení

Collapse
No announcement yet.

kuřecí řízky HAWAI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • kuřecí řízky HAWAI

    Click image for larger version

Name:	Hawai.jpg
Views:	1
Size:	124.0 KB
ID:	146294
    Potřebujeme: kuřecí vykostěné stehenní řízky ( prsíčka)
    šunku plátky
    broskve kompotované
    eidam ( nebo jiný sýr dle chuti) plátky
    hořčice plnotučná
    bílý pepř, sůl

    Postup: Kuřecí stehenní řízky zbavíme chrupavek a tuku. Není třeba naklepávat. Jemně je osolíme a opepříme bílým pepřem. Obě strany pomažeme tenkou vrstvou plnotučné hořčice. Na pánvi rozehřejeme olej a řízky po obou stranách opečeme do měkka. Z pánve je dáme na pekáček a položíme na ně 2 plátky šunky, půlku broskve a překryjeme plátky sýra. Zapečeme pod horním grilem v troubě až sýr povolí.
    Příloha: štouchané brambory, bramborová kaše nebo rýže
    Dobrou chuť.
    ZDENY
    ZDENY

  • #2
    stehenní řízky

    Kuřecí řízky s broskví jsou moc dobré a recept určitě skvělý a záleží asi na každém jakou má chuť, ale mám takový nepříjemný zážitek s tímto receptem. Jednou jsem si objednala v restauraci kuřecí prsa s broskví a sýrem, čekala jsem, že mi přinesou mojí osvědčenou dobrůtku, ale oni mi připravili kuřecí stehenní řízek s broskví. Vůbec jsem to nemohla dojíst jak se mi to spolu nehodilo. Stehno z kuřete má totiž takovou specifickou chuť, která nejde podle mě dohromady s broskví. Ale jak říkám pouze můj názor a ostatním i tak přeji dobrou chuť.

    Comment


    • #3
      Martinko, já tu kombinaci ještě nejedla, ale zajímavé je, že můj syn (19) miluje prsní smažené řízky. Stehenní jsem dělala jednou (chlap koupil za dobrou cenu), snědl je, ale přesto upřednostňuje ty prsní. I když stehenní jsou "šťavňatější", prsní se přiznám, mám taky radši.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Martinko, právě proto mám v receptu uvedená i kuřecí prsíčka, ať si každý vybere. Ona totiž už většina z nás tohle jídlo určo dělala nebo ochutnala, není to žádná novinka, ale někdy se hodí si i starší recept připomenout.

        ZDENY
        ZDENY

        Comment


        • #5
          Zdeny, tak zatím patřím do té menšiny.
          Broskve jsem totiž vždycky použila na buchtu.
          Ale brzy zkusím.


          anina s.

          Comment


          • #6
            Jani, tak tvůj názor mě bude samozřejmě zajímat. Ahoj.
            ZDENY
            ZDENY

            Comment

            Pracuji...
            X