Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Králičí rolky na pivu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Králičí rolky na pivu

    Králičí maso : na obrázku jsou rolky z : králíčích filetů a králičího předku na plátky .. koupeno v Bille, jinak samozřejmě naporcovaný králík...stehna, předky, co je... jde o tu chuť
    Filety osolím , opepřím, ostatní plátky také, na ně kladu slaninu, dám filetky a zabalím.

    Když mám jiné kousky z králíka,stehna .. tak slaninu prostě rozprostřu nahoru, menší kousky do slaniny zabalím.
    Připravené maso, osolené, opepřené dám do pekáčku s olejem, cibulí , nakrájená je na větší kousky,dále přidám bobkový list, tymián,jalovec, nové koření, celý pepř / asi á 5 kuliček/ trošičku červené mleté papriky, několik stroužků česneku .. NELOUPANYCH !!!!
    to je důležitá vychytávka. Navrch tu slaninu, dám do vyhřáté trouby a prudce zapeču, podleju pivem ! já jen to první podlití, přikryju a peču pak zvolna na 15O- 18 st.,
    Měkké odkryju a přidám teplotu, případně podleju, ale už jen vodou.
    Maso přendám na porcelánovou mísu nebo talíř a šoupnu ještě na chvíli do trouby na plné grády. Mezitím sos.
    Pekáč se sosem dám na sporák a prudce nechám odpařit vodu, lehce zapráším hl. moukou,opeču a zaleju horkou vodou, odškrabuji výpečka ze stěn, provařím. Pak přecedím !! Dochutím, ale většinou fakt není třeba. !!Click image for larger version

Name:	kr
Views:	1
Size:	50.8 KB
ID:	146242
    Iris

  • #2
    Iris, fajn recept. Prosím tě, proč je to vychytávka s tím NEOLOUPANÝM česnekem ?
    Já totiž nikdy nevařila ani cibuli se slupkou, proto se ptám. Dík.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Nino, to jsem si před lety nastudovala... česnek pečený ve slupce má lepší chuť, takovou nasládlou a jemnou, funguje to, když pak sos cedím, vždycky dávám neloupaný.
      Iris

      Comment

      Pracuji...
      X