Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Chilli con carne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Chilli con carne

    500 g mletého hovězího masa
    400 g sterilovaných červených fazolí
    400 g konzervovaných rajčat (1 plechovka)
    1 lžíce oleje
    1 velká cibule
    1 červená paprika nakrájet na 1cm kostky
    2 stroužky česneku
    1,5 lžičky chilli
    1 lžíce sladké papriky
    1 lžíce drceného kmínu
    1 lžíce cukru
    2 lžičky rajčatového protlaku
    sůl, pepř
    Do rozpáleného oleje dáme zesklovatět na drobno nakrájenou cibuli.Poté přidáme jemně posekaný česnek, minutu,dvě orestujeme a přidáme mleté maso.Hrudky neustále rozmělňujeme.Okořeníme solí,pepřem,chilli,kmínem a mletou paprikou.Promícháme a dál přidáme rajčatový protlak s cukrem.
    Když je maso téměř šedé přidáme fazole ( i s rajčatovým nálevem,jiné propláchnout vodou a poté přidat),rajčata a papriku.Vše dusíme 10-15 minut.Pokud je směs příliš hustá,podlejeme vodou.Pokrm nesmí být řídký ani hustý.Podáváme s čerstvým pečivem.
    Původně bylo uvedeno 1 lžíce chilli,ale dávám fazole na mexický způsob i s rajčatovým nálevem,které ten zbytek ,,žiletek,, nahradí.
    Iva4

  • #2
    Už jsem to dělala.V televizi to vařil Babica a tak jsem to zkusila,no muž řekl víc už nemusíš.

    Comment


    • #3
      Jaruš, jak se říká ....sto lidí, sto chutí.Podotýkám,že Babica tam má ingredience (5 ),které tam nepřijdou.Už jenom ten celer a tymián.....taky bych si nepošmákla.
      Iva4

      Comment


      • #4
        Já mám vůbec trochu problém upravit mleté maso tak, aby mi osobně chutnalo...
        Jednou jsem ale dělala nějakou omáčku nebo směs na špagety a kupodivu mi chutnalo.
        Fajn recept.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Jani,právě, že to mleté je v té rajčatovo-fazolové směsici chuťově nevtíravé. Dělávám to i z mletého vepřového,či krůtího masa.
          Iva4

          Comment


          • #6
            To věřím, dík za tip.
            Někdy zkusím.
            anina s.

            Comment


            • #7
              Také často děláme, jenom místo konzervovaných fazolí dávám uvařené ty naše ze zahrádky. Vlastně je pěstuji hlavně proto. Když přijede synovec(vegan) tak si to děláme bez masa a s rýží a je to také dobrůtka.
              Alena J

              Comment


              • #8
                No já jsem dělala podle receptu, jak ho sem dávala ještě Jituška - vrtule a moc nám chutnal. Co je ostrý, pro mě dobrý.
                Jana H.

                Comment


                • #9
                  Ahoj, já dělám Chilli podle tohohle receptu: http://www.apetitonline.cz/recepty/2...con-carne.html
                  Co je na něm zajímavé, tak že se tam přidává kousek čokolády,nevěřila jsem , ale opravdu to dodá jídlu šmrnc. A jediné co mi tam chybí je to chilli koření nebo paprička.
                  Navíc ještě přidávám sterilovanou kukuřici- je to pak krásně barevné.
                  Určitě vyzkouším obměnu od Tebe

                  Hanka

                  Comment


                  • #10
                    Hani,tu čokoládu příště zkusím a pak písnu .
                    Iva4

                    Comment


                    • #11
                      Ahojky, já dávám do čilli také protlak, cibuli, papriku, kmín, česnek, koriandr, tymián, bobkový list a zázvor. Od všeho přiměřeně. Recept jsem kdysi četla v zahraničním časopise a moc nám chutná. Tu čokoládu zkusím, je fakt, že v mexické kuchyni se používá. Ale radši nikomu nic neřeknu.
                      Renata

                      Comment


                      • #12
                        Ahoj Ivo4, tak tohle je ten spravnej recept na chilli corn carne! Nema chybu! Souhlasim, ze babica to uz preplacava (ale kazdemu dle chuti), ja jsem jen na doporuceni jeste dala malou lzicku skorice. A je to uzasny, priste zkusim cokoladku
                        Lenka A.

                        Comment


                        • #13
                          Vyzkouším, určitě je to mňamka
                          Potřebujete půjčit čtěte zde.
                          Pokud budete někam cestovat určitě se vám hodí cestoní pojištění.
                          Máte vozidlo a myslíte si, že Vám nestačí povinné ručení, pak je právě pro Vás toto havarijní pojištění.

                          Comment


                          • #14
                            Nemáte někdo tip jak udělat chilli con carne vegetariánské? Nevím, čím bych mohla nahradit maso, sója mi k těm ostatním ingrediencím moc nepasuje...
                            Nejlepší pečivo nabízí Albert, nejlepší sýry zase Kaufland.

                            Comment

                            Pracuji...
                            X