Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Maso v kapustě

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Maso v kapustě

    500 g vepřové krkovičky, plece (nebo i kuřeci, krůtí maso), 1 velká cibule, 5 dkg slaniny,
    5 dkg sádla (může být olej), 1 velká kapusta, sůl, 1 káv.lž.drc.kmínu, pepř, 2 str. česneku
    Kapustu opereme, vykrojíme košťál a nakrájíme na proužky (čtverečky),
    Na rozpálený kastrol dáme na kostičky nakr. slaninu, přidáme sádlo a cibuli, osmažíme do sklovata, přidáme kmín a na kostky nakrájené maso, orestujeme, osolíme, podlijeme cca l,5 dcl vody, přidáme dle chuti pepř, česnek a navrch nakr. kapustu.
    Dusíme pod poklicí cca 30 minut, dle potřeby podlijeme, mícháme až v průběhu vaření. Můžeme malinko zahustit světlou jíškou, dochutit vegetou nebo během dušení přidat masox.
    Syrové kapusty je opravdu hromada, ale hodně ztrácí na objemu tak se nelekejte. Já dávám dvě.
    Alena J

  • #2
    Ali, dík, že sis našla čas a recept napsala, určo vyzkouším 2 v 1, a nemusím zvlášť dělat maso a zvlášť kapustu. mi to jinak neva, ale proč si někdy neusnadnit práci, no ne ?
    anina s.

    Comment


    • #3
      Dělám něco podobného,kluci kapustu nejí,ale tuto ano,výborný!Musím dát více česneku!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Ali, to může být moc dobrý. Kapustu s masem mám ráda, když ji dělám jako zelí. Páčko, někdy zkusím.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Taky dělám kapustu s jakýmkoli masem. Podobně, nezahušťuju jíškou, jen trochu zapráším moukou, aby se to spojilo.
          Když není maso, nebo to chci to mít rychle, stačí, když se osmaží nakrájený na kostičky točený salám, na to dám kapustu, opepřím, přidám česnek sůl a nepodlité zasmahnu, pak teprve přidám trochu vody . Dusím do měkka a pak zapráším zase trochu moukou. K tomu brambůrky. I s tím salámem nám to chutná.
          Ještě - zrovna tak se salámem dělám kedlubny na malé hranolky nakrájené.
          HankaP

          Comment

          Pracuji...
          X