Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dušené zelí s těstovinami a uzeninou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Dušené zelí s těstovinami a uzeninou

    Šunkofleky - to je taková naše klasika. Proč ale nezkusit připravit jejich zeleninovou variantu. Těstoviny v kombinaci se zelím chutnají výborně.
    Suroviny:
    1 malá hlávka zelí
    1 cibule
    10 dkg tuku
    1 balíček flíčků nebo širokých nudlí
    20dkg anglické slaniny - dala jsem uzené,ale může být cokoliv i třeba tofu,šmakoun at.,
    2 vejce
    1/8 l mléka
    sůl, pepř
    Zelí nastrouháme, prosolíme a necháme odležet. Na polovině tuku osmažíme kostičky cibulky, přidáme zelí s trochou vody a dusíme do poloměkka. Když je zelí hotové, přidáme k němu scezené, uvařené těstoviny, pokrájenou uzeniny, zbytek tuku, osolíme, opepříme a dobře promícháme. Směs dáme do vymazané nádoby a zalijeme rozšlehanými vejci s mlékem. Dáme do trouby zapéct asi na 15 min.
    Vhodnáu příloha - zeleninový salát
    Obměna: místo slaniny můžeme těstoviny spřipravit také např. s mletým masem a před zapečením těstoviny lze posypat i strouhaným sýrem.
    Je to fakt výborné, vyzkoušejte to
    Tento recept jsem někde vyčetla a je super.
    Ahojky VŠEM
    Věrka

  • #2
    Re: Dušené zelí s těstovinami a uzeninou

    Tak tohle může být fakt super . Já znám jenom těstoviny se zelím , ale tenhle vylepšený recept se mi líbí. Ale smůla u nás doma bych to jedla jen já,tak mám smůlu. Jen pro mě se mi to vařit nechce. Přeji hezký den.

    Comment


    • #3
      Dneska jsem dělala, je to stráááášně dobré, Věrko, mám pozdravovat, desp. si 3x přidal, až to snědl všechno Dávala jsem šunku.
      Iris

      Comment

      Pracuji...
      X