Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Házidlo přes bidlo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Házidlo přes bidlo

    Házidlo přes bidlo jsem musela začít dělat k vůli mému muži,protože to bylo jeho nejoblíbenější jídlo v dětství.
    Uvaří se brambory nakrájené na menší kousky.Když už sokro jsou,tak udělám noky a dám je ještě k bramborám vařit.Ty jsou během chviličky hotové..Udělám si spíš sklovitou cibulku.Scedím brambory s noky,naliju cibulku i s omastkem a vařečkou promíchám,aby se to vše propojilo.Muž mi říkal,abych vám to napsala,že se budete olizovat.Zatím se olizuje on.Žádný zázrak to není,ale jako příloha i samostatné jídlo je to docela dobré.Jaruš

  • #2
    Re: Házidlo přes bidlo

    Ahoj Jaruš,
    už jsem o tomto jídle slyšela, každý má nějaké vzpomínky na dobrůtky z dětství, tak se Tvému muži nedivím.
    Prosím Tě, jaké noky k tomu vaříš. Já dělám maximálně halušky, ale noky ne. Sice mám v kuchařkách nějaké recepty, ale když už bych to zkoušela, tak bych chtěla recept na ty co vaříš Ty. Díky.
    HankaP

    Comment


    • #3
      Re: Házidlo přes bidlo

      HankoP já dělám z hrubé mouky a vajíčka takové nudlové těsto.Vyválím si váleček a ten nakrájím na malé nočky a vařím s bramborama až na samý konec.Scedím a vše s cibulkou promíchám.Je to dobré.Víš jak mi ta cibulka voněla pod nos a já ji nesmím.Jenom jsem k tomu muži usmažila fillé.Protože by měl hlad. Jaruš

      Comment


      • #4
        Re: Házidlo přes bidlo

        Neříká se tomuhle jídlu taky uhlířina? Moje bývalá spolupracovnice z mládí, už to byla stará pani, něco takového vařila a taky kvůli manželavi. Vím, že to byly noky a brambory a přidala se cibulka, ale já to neznám. Taky často vařila nastavovanou kaši, ale tu znám, jen ji nedělám.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: Házidlo přes bidlo

          Původně odeslal verka123
          Neříká se tomuhle jídlu taky uhlířina? Moje bývalá spolupracovnice z mládí, už to byla stará pani, něco takového vařila a taky kvůli manželavi. Vím, že to byly noky a brambory a přidala se cibulka, ale já to neznám. Taky často vařila nastavovanou kaši, ale tu znám, jen ji nedělám.
          Verko,je to možné,ale pod tímto názvem už jsem to slyšela vícekrát.Nastavovaná kaše se dělá s krupkama,ale já ji dělám taky s těma nokama.Nejprve udělám klasickou kaši a potom ve slané vodě zvlášť uvařím noky a jenom lžící je do kyše zamíchám.Můj muž říká,že není tak hladová.Jaruš

          Comment


          • #6
            Re: Házidlo přes bidlo

            Já to,děvčata, znám jako uhlířinu,jak psala Věrka.Mě to naučila bývalá tchyně,ale na noky jsme dělaly těsto z hrubé mouky a vajíčka řidší a do hrnce s bramborama jsmě dělaly nočky lžičkou.Už ani nevím,kdy jsem to vařila naposledy a přitom mě to taky vždycky hrozně chutnalo.Já jsem k tomu dělala aspoň volský oka.A zeleninový salát.Hlavně v létě to bylo rychlý jídlo.Budu si to muset zase někdy udělat.Jaruš dík za připomenutí
            Janah

            Comment


            • #7
              Re: Házidlo přes bidlo

              Ptala jsem se muže,jestli to zná jako uhlířina,tak prý jo.Výsledek je asi stejný.Než bude léto tak zatím na to zapomeneš,tak ve všední den je to taky dobrá rychlovka.Možná je to krajem.Jaruš

              Comment

              Pracuji...
              X