Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Plněná veka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Plněná veka

    Potřebujeme:
    1 veku
    jakékoliv tavené sýry - různé
    pomazánkové máslo (nebo obyčejné)
    vařená vejce
    salám
    červená paprika (kapie)
    hořčice

    Veku rozkrojíme a vydlabeme obě poloviny, tak aby vypadaly jako loďka. Do mísy dáme vydlabanou veku, k tomu přidáme tavené sýry - apetito, šunkový, s klobásou, kapiový atd., pomazánkové máslo nebo obyčejné máslo, nastrouhaná vejce, salám a červenou papriku pokrájené na kostičky. Přidáme lžíci plnotučné hořčice a vše smícháme ve směs, kterou pak naplníme obě půlky vydlabané veky a spojíme dohromady. Zabalíme do alobalu a nejlépe přes noc necháme v lednici ztuhnout. Pak nakrájíme na plátky, třeba když čekáme návštěvu nebo já ji dělám na Silvestra.
    Do směsi můžete dát v podstatě cokoliv, co dům dal. Ale tuto variantu už mám vyzkoušenou a chutnala všem. Ale pozor - nevydlabávejte až příliž, nedrželo by to pohromadě! Věruše
    Věruše

  • #2
    Re: Plněná veka

    Věruš, takovou veku dělávala moje maminka, ale nerozkrajovala ji jako lodičky, jen ji rozpůlila, vydlabala vnitřek a nacpala náplní. Kamarád to překřtil na dlabanec, u nás se tomu už jinak neřekne.
    Blanka

    Comment


    • #3
      Re: Plněná veka

      Blani, já to napsala asi blbě, samozřejmě, že se ty vydlabané půlky, potom co se naplní, zase spojí. Do lednice se to dává stuhnout, aby se to pak dalo krájet. Věruše
      Věruše

      Comment

      Pracuji...
      X