Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Celerový salát

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Celerový salát

    Ingredience:
    na 1 celer dáme 1-2 jablka,
    1 mrkev
    1-2 vejce natvrdo
    sůl
    hořčice
    majonéza

    Já dělám salát ze 3 celerů středních, takže k nim budu potřebovat 6-7 jablek. Celer oloupu, rozkrojím na čtvrtky a dám vařit do osolené vody. Přidám asi lžíci octa. Vařím tak dlouho, až je celer měkký. Mezitím si oloupu jablka a nakrájím na kostičky. Mrkev nastrouhám syrovou na hrubém struhadle (je tam jen pro barvu), v tomto případě tak 2-3 menší. Vejce na tvrdo nakrájím na kostičky nebo protlačím přes kráječ na brambory. Je možno přidat i okurku, ale tu já do tohoto salátu nedávám. Když máme celer uvařený, necháme vychladnout a nakrájíme na stejné kostičky jako jablka. Vše promícháme, osolíme, trošku opepříme, přidáme 2 lžíce plnotučné hořčice a majonézu. Smícháme dohromady a případně ještě dochutíme citronem.
    Nechte si chutnat, tento salát je fakt výborný. Věruše
    Věruše

  • #2
    Re: Celerový salát

    Děláš mi tím salátem hroznou chuť. Já miluju celerovou pomazánku. Naučila jsem se jí od mého táty, protože tomu jak u něko něco chutnalo, tak ač chlap, tak se zajímal o recept. Jedl to kdysi na nějaké návštěvě.. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že by mohlo z celeru být tak dobré jídlo.
    U toho salátu se mi líbí ta kombinace jablíček a celeru, to bude asi pochoutka. No na Vánoce to asi neudělám, ale na silvestra bych to mohla zkusit. Už tradičně k nám jezdí brácha se švagrovou a ti jsou oba taky do kuchyně, tak je překvapím něčím novým.
    HankaP

    Comment


    • #3
      Re: Celerový salát

      Hani, je to fakt dobré. Já z toho dělám i chlebíčky, navrch dám něco zeleného a kousek rajčete. Víc tam nedávám, abych nepřebyla tu chuť toho celeru s jablkem. Jinak k tomu salátu jsou nejlepší karbanátky, ale to je jen moje zkušenost. Brácha k tomu dělá i rybu i řízky. Já letos zkusím k tomuto salátu obalit pangassia. Určitě se k tomu bude hodit taky. Já teď dělám na Vánoce saláty dva - jeden bramborový a druhý celerový. Mamka do toho celerového dávala i brambory, ale to už nebylo ono. Už to mělo jinou chuť. Nejlepší to je fakt jen z celeru a jablíček. Zkus to a určitě tím překvapíš. Věruš
      Věruše

      Comment


      • #4
        Re: Celerový salát

        Tak hlásím, salát BYL SUPER. přes všechny starosti jsme si připravili bezva papaní i ten salát a nemělo to chybu
        HankaP

        Comment


        • #5
          Re: Celerový salát

          Tak hlásím, že jsem si koupila jeden celer a zkusím ho taky. Já miluju celer nakládaný v oleji, ten kupovaný, sežeru celou skleničku sama. Tak jsem zvědavá na tento. Pak dám vědět. J.H.
          Jana H.

          Comment


          • #6
            Re: Celerový salát

            Věruše, salátek byl eňo ňuňo, fakt dobrej. Překvapilo mě, jak je sytý. Udělala jse fotku, můžu ji sem dát? Musíš schálit, jestli je to ono. Mrkev jsem nastrouhala ne jemno, tak je možná víc červenější, ale je výbornej. Taky dělám celerovou pomazánku, to zas mám recept od sousedky. Taky moc dobrá. Tak se měj. J.H.
            Jana H.

            Comment


            • #7
              Re: Celerový salát

              Jani, to jsem ráda, že ti to chutnalo. Klidně sem obrázek dej. Já už ho teď zase dlouho dělat nebudu. Jsem už jím přecpaná. Tak ho zas někdy udělam při nějaké slávě. Věruše
              Věruše

              Comment


              • #8
                Re: Celerový salát

                Ahoj Hani, tak to jsem ráda, že vám tenhle salát chutnal. Moc lidí ho nezná a nevěří, že se z jablek a celeru dá vykouzlit taková mňamka . Kolikrát vynechám i ty vejce a dá se to taky jíst. Věruše
                Věruše

                Comment


                • #9
                  Re: Celerový salát

                  Tak přikládám fotku, jen doufám, že je to ono. Ale co, mě chutnal.
                  Jinak já dělám celerovou pomazánku ze syrového eleru. Výborná záležitost. :P Věruše napiš, jestli se to tomu tvému podobá. Páčko.
                  Attached Files
                  Jana H.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Celerový salát

                    Jani H, podle vzhledu je tam moc mrkve, ale jestli ti to chutnalo, tak je to jedno. Každému to může chutnat jinak. Jinak já ten celer i jablka krájím na menší kousky. Ale jak říkám záleží na chuti a ne na vzhledu. Ale jsem ráda, že se ti povedl a že chutnal. To je hlavní. Zase nějaká změna v jídelníčku. Jinak já dělám také celrovou pomazánku za syrova, ale přidávám tam ještě i mrkev. Je to moc jednoduché. Vše nastrouhám půl na půl na jemném struhadle, osolím, opepřím a přidám majonézu. Nakonec trošku přikyselím citronem. A to je celé. Já to většinou dělám na chlebíčky. Jednou jsem tuhle pomazánku nesla ke kamarádce, když grilovali a na chlebíčky s touto pomazánkou nedošlo. Dávali jsme si to jen tak k masu jako salát a bylo to moc dobré. Věruše
                    Věruše

                    Comment


                    • #11
                      Re: Celerový salát

                      Věruše-salát vypadá moc dobře a určitě ho udělám,protože manžel má vařený celer rád a tak asi uspěju díky .babi

                      Comment


                      • #12
                        Re: Celerový salát

                        Věruše, přesně tuto pomazánku jsem měla na mysli. Jen nedávám půl na půl, ale dávám víác celeru, tak jeden větší celer a jednu menší mrkev. Dál ještě půl na půl zakysanku a majonézu. Ale ta si je, že? Já ten recept mám od sousedky, když mi to nabízela, tak jsem dost váhala,ale pak abych neurazila a pak jsem se musela krotit, abych jim to všechno nesnědla.
                        Jana H.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Celerový salát

                          My tuhle pomazánku dělali doma. Mamka, když ho poprvé dělala, tak nás do toho nutila. Nikdo jsme to nechtěli jíst. Pořád nám říkala: Vůbec nevíte o co přicházíte. Tak jsem se obětovala a ochutnala. Překvapilo mě to jak to bylo šťavnaté a dobré. Od té doby dělám chlebíčky většinou s touto pomazánkou. Buď pak obložím jako klasický chlebíček, tzn. salám nebo šunka, okurka, vejce, paprika a nebo na to položím jen kousek citronu a salát polníček. Je to fakt mňamka. Věruše
                          Věruše

                          Comment


                          • #14
                            Re: Celerový salát

                            Babi, jesliže má tvůj manžel rád vařený celer, zkus mu udělat hovězí na celeru. Je to taky jednoduché jídlo a fakt dobré.
                            Jednoduše dáš do kastrlolu na rozpálený olej zatáhnout plátky hovězího (zadní, roštěnky), pak to osolíš, opepříš, podleješ troškou vody a přidáš 1 kostku Masoxu nebo Vývar (ten je lepší) a dusíš do poloměkka. Pak tam přidáš nakrájený celer na asi 1cm široké plátky a společně dusíš do měkka. Bude to šťáva, ne omáčka, tak tam moc vody nedávej. Ale pozor ať se ti to nepřipálí. Musí tam zbýt takový sosík. Čím víc celeru, tím je to lepší. Kdyby se ti ten celer rozvařil, není to vůbec na škodu. Podává se to s bramborovým knedlíkem. A to je celé.
                            Já to většinou dělám v papiňáku, všechno dohromady, čož se mi určitě celer rozvaří. Ale to vůbec nevadí. Pak jen vydusím tu vodu a je hotovo. Je to rychlé a je to fakt moc dobrý. Věruše
                            Věruše

                            Comment


                            • #15
                              Re: Celerový salát

                              Věruše-salát byl výborný mňamka a to hovězí s tím celerem taky udělám,protože bram.knedlík má manžel taky rád to bude pro něj" eňo ňuňo" dík babi

                              Comment

                              Pracuji...
                              X