Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Bramborový salát úplně jinak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Bramborový salát úplně jinak

    Neoloupané brambory uvaříme s kmínem, solí a bokovým listem.
    Zatím si uvaříme bujon z kostky, který smícháme s cibulí nakrájenou na kostičky, octem, pepřem, olejem a trochou cukru.
    Brambory oloupeme , nakrájíme na kostičky, dáme do mísy, přidáme nakrájené nakládané okurky, zalejeme teplou zálivkou a necháme 2 hodinky táhnout.
    Na pánvičce opečeme dokřupava slaninku nakrájenou na kostičky, nalejeme na salát. Nakonec vmícháme papriku na proužky a ředkvičky na kolečka.
    Posypeme petrželkou.
    Tento salát tzv zatepla má ještě další varianty, někdy přidám rajčátka, kdo miluje olivy, může přidat. Také je dobrá varianta s jablky a celerem.
    Základ je shora uvedená zálivka, kterou brambory nasají.
    Iris

  • #2
    Re: Bramborový salát úplně jinak

    Dobrý večer, napsala jsem tu taky recept na bramb.salát, ale nevím, kam se to při Odeslat ztratilo...
    Tento si opisuju a určitě vyzkouším.
    Takže: brambory uvaříme ve slupce, po vychladnutí oloupeme, nakrájíme přes mřížku do mísy, přidáme trochu láku z okurek, sůl, pepř. Na pánvičce rozehřejeme olej, přidáme HODNĚ nakrájené cibule a smažíme dozlatova. Já nedávám moc oleje, tak cibulku pak nelovím, ale přidám do mísy i s olejem. Promícháme, necháme vychladit.
    Nevím, jak se originál salát jmenuje, ale nejednou jsem ho dělala návštěvě např. s pečeným kuřetem a všem chutnalo.
    Já můžu brambory na tisíc způsobů, inspiruju se a zkouším i co neznám a na těchto stránkách si přečtu.
    Zdraví Jana S.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Re: Bramborový salát úplně jinak

      Jani, zdravím, ten lák u okurek je bezva vychytávka,místo octa. . V neděli budu dělat řízky, tak bude tvůj salátek. Díky
      Iris

      Comment


      • #4
        Re: Bramborový salát úplně jinak

        Už jsem tento salát jedna a nějak jsem zapomněla jak se to dělalo,díky za osvěžení,ale myslím,že ta cibule tam byla syrová a na půlměsíčky.

        Comment


        • #5
          Re: Bramborový salát úplně jinak

          Dobrý den, jsem na fóru nová, tak asi proto mě to po napsání receptů zařadilo mezi " kuchtíky ", i když se odvažuju myslet si, že vařím slušně.
          Příjemně mě překvapily odpovědi a že někdo můj recept na bramb.salát vyzkouší. Mi tam chutná právě ta osmažená cibulka, není ostrá, štiplavá, ale spíše nasládlá a proto ten salát chutná jinak.
          Vložila jsem tu i recept na Bramborovou omáčku dle mého taťky do rubriky omáčky.
          Tak zdravím všechny vařící, jak mi kdysi můj syn, když byl menší, řekl: " Mami, ty jsi taková dobrá VAŘIČKA !"
          Jana S.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Re: Bramborový salát úplně jinak

            Janino,čím více dáš příspěvků,budeš také povyšována,neboj,každý začal kuchtíkem.

            Comment


            • #7
              Re: Bramborový salát úplně jinak

              Jaruš, tak nějak mě to napadlo, proto ten smějící se smajl.
              Stránky www.ekuch.net jsem taky objevila nedávno a teď jsem tu skoro vždy, když mám čas, protože vyzkoušené recepty dle Ivy jsou famózní, už jsem jí taky psala, tak se těším, že budou recepty přibývat.
              Zdravím, Jana S.
              anina s.

              Comment


              • #8
                Re: Bramborový salát úplně jinak

                Původně odeslal iris
                Jani, zdravím, ten lák u okurek je bezva vychytávka,místo octa. . V neděli budu dělat řízky, tak bude tvůj salátek. Díky

                Ahoj iris, tak bloudím po fóru a řekla jsem si, že se Tě zeptám, jestli ten salát chutnal ?
                Mně tam chutná právě ta neštiplavá cibulka.
                Mňam řízky, hlavně kuřecí.
                Zdravím, Jana S.
                anina s.

                Comment


                • #9
                  Re: Bramborový salát úplně jinak

                  Holky vy mě lákáte,musím poreferovat,jak jsem to řešila já. Brambory suchý moc nemiluju a tak jsem třeba z okurkového salátu vylovila okurky rozprostřela na brambory(okoukala jsem to u mé kamarádky v Drážďanech)a pak byly brambory pěkně čvachtavé a sladkokyselé a to mi chutnalo. A tyhle vaše saláty mi to připomínají a určitě někdy vyzkouším. :P :P :P Ahojky
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bramborový salát úplně jinak

                    Janino,ten salát jsem dělala až minulý víkend, dělala jsem ho podle tebe, je mnohem lepší, než ten můj s vývarem. Dělá to ta cibulka, dala jsem jí hodně a tím orestováním dodá bramborám chut lepší než ten vývar. Už to nebudu dělat jinak, syrová cibule mi stejně vadí, dala jsem lák z okurek, jen jsem tam přidala trošku kapie a rajčátka, vlastně tím spojením tvého a mého jsem docílila přesně toho výsledku, jak můj muž vždycky chtěl, že to dělávala jeho mamka. dosud jsem se nikdy nestrefila, až ted a vlastně díky tvému receptu. Takže moc děkuji a mám vyřídit pozdrav od manžela Iris
                    Iris

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bramborový salát úplně jinak

                      Ahoj iris, přesně takhle jsem vypadala, když jsem četla tvou odpověď.
                      Aby někdo napsal, že můj recept je LEPŠÍ, tak to je síla... Moc díky za udělání radosti, někdy mám pocit, že když napíšu, že je to moc dobré a že mi to chutná, že trochu vnucuju, ale zase si řeknu, že ať to třeba kdo chce,vyzkouší a uvidí. Já mám ráda i syrovou cibuli, ale někdy v tom salátu je na další den štiplavá.. A ten salát, jak se má vychladit, já ho málem sním za tepla, když ochutnávám, co tam ještě chybí.
                      Tyhle stránky včetně videoreceptů jsou pro mě inspirací a jsou moc chutné, aspoň ty, ke kterým jsem se z časových důvodů dostala.
                      Taky zdravím manžela a jsem ráda, že mu chutnalo.
                      tak pa a zase někdy tady nebo jinde.
                      Zdraví Jana S. ( Janina S. )
                      anina s.

                      Comment

                      Pracuji...
                      X