Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Bramborové pirohy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Bramborové pirohy

    Dobrý den, mám jednu bezmasou mňamku, která u nás doma nemá konkurenci. Babička byla slovenka skoro od ruských hranic, tomuhle jídlu říkala pirohy, i když je to jiné než klasické pirohy z těsta plněné masem. Jenom se omlouvám, nemám přesně odvážené ingredience, v tom obdivuji Ivanku, já když jdu vařit, tak mě prostě vůbec netrkne něco vážit . Takže:
    asi 2 kg syrových brambor
    1 měkký tvaroh (já většinou používám bez tuku, nebo polotučný, lepší je balený než ve vaničce, ten dost teče)
    1 střední cibule
    1 vajíčko
    sůl
    Brambory nastrouhám jako na bramborák, osolím (může být trochu více, vypeče se to, ale už jsem i přesolila), žádné jiné koření ani pepř nevádám, už to pak má jinou chuť. Tvaroh rozdělám s cibulí nakrájenou na jemno a vajíčkem, také jenom osolím, také trošku více - asi jako trochu slanější pomazánku. A teď - vezmu hrst brambor, trochu z nich vymačkám vodu, ale ne všechnu, pak by to bylo suché, na jedné dlani si udělám placku, na půlku placky dám lžíci tvarohy a pomocí druhé ruky přehnu a uplácám plněnou placku (když někde vytéká tvaroh, tak to prostě zaplácnu trochou brambor, ale když to není moc, tak to nevadí) a dám smažit na olej. My jsme to vždy jedli jako přílohu k nějaké husté polévce, ale je to výborné i studené. Z těch 2 kg je asi 7 větších placek, ale jsou dost syté. Pokud to Ivanku zaujme, tak věřím, že zkusí, odváží a natočí a třeba to i zachutná. Já už to musím dělat i pro některé návštěvy, přímo si to objednávají . Mám i nafocený postup, ale nevím, jak to vložit . Přeji všem krásný den. Jana V.
Pracuji...
X