Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Škubánky tří chutí

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Škubánky tří chutí

    1 kg brambor, 200 - 250 g polohr. mouky, sůl
    Z brambor uvařených v osolené vodě zcedíme asi polovinu vody (část si schováme,kdyby bylo potřeba naředit).
    Do brambor uděláme obrácenou vařečkou díry, posypeme moukou a přiklopené necháme na teplém místě a zapařit (5-10min.) Rozšťoucháme a vařečkou nakonec vymícháme do hladka. Já to dělám hnětacími háky a nakonec tou vařečkou, protože to jak jsou vypracované ovlivní lepivost finálního pokrmu
    1. Vykrajujeme lžící oválné tvary, na vrch nasypeme mletý mák s moučk. cukrem a mastíme dle chuti sádlem nebo máslem.
    2. Vykrájíme lžící oválné tvary. Na lžičce másla osmahneme sekaný česnek, přidáme sekané bylinky (bazalka, tymián, petrželka) a olivový olej. Touto směsí škubánky mastíme.
    3. Uděláme placičky a opékáme na oleji do zlatova.Lze přidat uzené masíčko nebo salám nakr.na kostičky.
    Attached Files
    Last edited by Alena Jankova; 26.01.2010, 20:03.
    Alena J

  • #2
    Alenko, u nás tomu říkáme šuska ,buď na slano nebo na sladko. Dobrá připomínka.

    Comment


    • #3
      Boženko, naše maminka taky říkala škubánkům šuska a trhanec byl šmorn. Jinak škubánky na slano a osmažený, mám moc ráda.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Holky neříkalo se tomu taky ŠUSTERKA??Můj tatínek vykrajoval lžičkou a opékal na sádle a pak polil smaženou cibulkou.
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Alenko,škubánky čas od času dělám.Já je mám moc ráda už od dětství.Nikdy jsem je ale nejedla s tím česnekem a bylinkami .Tak to musím vyzkoušet.
          Jana P

          Comment


          • #6
            Ali, jak tu brouzdám po receptech, tak ty fotky u toho jsou super. Naslano bych si určitě dala.
            anina s.

            Comment


            • #7
              Alenko,to je jak z kuchařky a ty varianty, hm já moc né, ale manžel škubánky miluje, na všechny způsoby!! Ale je to pěkný takhle pohomadě všechno!!
              Modrásku, ty mi to bereš z klávesnice, zrovna jsem na to taky myslela, že by bylo fajn, kdyby byl takhle obrázek u každého receptu a né jen obrázek v galerce, viď?
              Pápápá
              Hančí

              Comment


              • #8
                HANČÍ, to jo, zrovna jsem byla v galerce a po chvíli jsem místo fotek měla všude bílá okna...Tak jsem zavřela kuchařku a znovu naklikala.
                Já zatím nevkládám, až dáme dokupy digifoťák, tak snad se k tomu dohrabu, a stejně ty moje výtvory někdy vypadají úplně jinak, než by ve skutečnosti měly.
                Papa.
                anina s.

                Comment


                • #9
                  Chápu, jsem na tom stejně,foťák v mobilu,nic moc a navíc, moje dietky, by nikoho asi neuchvátili
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    No, Hančí, já myslím, že i dietní věci nemusí chutnat špatně.
                    Já ani foťák v mobilu, mám "dinosaura" Nokii 3510 i, která se už nevyrábí, ale já nechci jiný mobil.
                    anina s.

                    Comment

                    Pracuji...
                    X